Brněnská muzejní noc

16. 5. 2015
18:00 - 23:59
brněnské galerie, muzea, památkové objekty…

Taky se už nemůžete dočkat tradiční Brněnské muzejní noci? Tak neváhejte, otevřete si diáře, nalistujte sobotu 16. května a zapište si čas od 18 do 24 hodin. Právě v tento večer budou už po jedenácté otevřena (nejen) brněnská muzea, galerie a další kulturní prostory až do pozdních nočních hodin!

Brněnská muzejní noc

Své stálé expozice i aktuální výstavy pro návštěvníky otevřou všechny známé brněnské instituce, mezi něž patří Moravská galerie, Technické muzeum, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna, Dům umění města Brna, Muzeum Brněnska, Muzeum romské kultury, Mendelovo muzeum, Diecézní muzeum, dále Adam Gallery, Turistické informační centrum města Brna, Muzeum loutek v divadle Radost i líšeňská Zetor Gallery. Expozici Muzea vlakové pošty na brněnském hlavním nádraží můžete spojit s návštěvou historického železničního vagonu nebo s projížďkou v parní lokomotivě, které nabízí Klub přátel kolejových vozidel. Pestrý kulturní program tradičně nabídne Knihovna Jiřího Mahena, zklidnění a duchovní prožitek Červený kostel i katedrála sv. Petra a Pavla. Moderní interaktivní exponáty, které pomáhají lépe porozumět světu kolem nás, zajděte vyzkoušet do VIDA! science centra. Pokud vás však lákají spíše historické prostory, určitě neopomeňte navštívit sály Nové radnice nebo Brněnské podzemí. Chcete-li poznat nové místo na kulturní mapě Brna, nenechte si ujít komponovaný večer autorů nezávislé audiovizuální scény v centru Industra. A pokud se vám s půlnocí ještě nebude chtít jít spát, můžete zůstat i na tamní afterparty.

Kompletní nabídku jedenácté Brněnské muzejní noci najdete na webu a facebooku BMN a v tištěné brožuře, která slouží jako průvodce nočním muzejním programem. Kromě podrobného harmonogramu nabídne opět i souhrnný jízdní řád speciálních autobusových linek Dopravního podniku města Brna, které budou návštěvníkům bezplatně k dispozici, a mapku pro lepší orientaci. V týdnu před konáním akce bude tradičně fungovat informační autobus na brněnském náměstí Svobody. Ty, kteří raději využívají elektronická média, jistě potěší, že domovská stránka www.brnenskamuzejninoc.cz bude letos poprvé mít také verzi pro mobilní telefony. Díky ní budete mít program celého večera, i se všemi aktualitami, stále u sebe! Zahraniční návštěvníci nebo studenti, jimž se Brno stalo přechodným bydlištěm, jistě uvítají také anglickou verzi webu.

Pořadatelé BMN 2015: Diecézní muzeum, Dům umění města Brna, Mendelovo muzeum MU, Moravská galerie v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum Brněnska (Předklášteří, Rajhrad, Prace), Muzeum města Brna, Muzeum romské kultury, Technické muzeum v Brně, Adam Gallery, Červený kostel, Knihovna Jiřího Mahena v Brně,  Muzeum loutek divadla Radost, Muzeum vlakové pošty a Klub přátel kolejových vozidel, Nová radnice, Turistické informační centrum města Brna, VIDA! science centrum, Zetor Gallery, Metodické centrum moderní architektury v Brně a další: Industra, Galerie Mini FA VUT…
www.brnenskamuzejninoc.cz

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307