Brněnské centrum oživí v roce 2016 nové i tradiční akce

Dramaturgicky zajímavé, oživující veřejný prostor a propagující Brno jako destinaci, kterou stojí za to navštívit. To je pojítko eventů a festivalů, které připravuje na rok 2016 Turistické informační centrum města Brna.

Pro rok 2016 je naší prioritou zachovat a dále rozvíjet úspěšné a tradiční akce, které přináší do brněnských ulic kulturu a zábavu. To ale nestačí a pro letošní rok proto plánujeme i několik úplných novinek. Ač to možná při pohledu na kalendář bude znít lehce zábavně, již nyní začínáme pracovat na přípravě největší akce roku, tedy Brněnských Vánoc 2016. Většina ostatních projektů ale směřuje do jarních a letních měsíců, tedy do turistické sezóny. Zde je malá ochutnávka toho, na co se letos spolu s námi můžete těšit.

Na prknech, dlažbě i trávě.

Brno jako město hudby a setkávání

Květen bude patřit novým projektům. První z nich nese název Meeting Brno 2016 a jedná se o multižánrový festival navazující na úspěšný projekt Rok smíření. Jeho hlavním tématem jsou ztracené a nalezené domovy a toto téma se bude prolínat diskuzními fóry, literaturou, divadlem, hudbou, filmem, výtvarným uměním i workshopy. Vrcholem programu pak bude Pouť smíření, která se zaměří na žáky základních i středních škol z České republiky, Rakouska a Německa.

V květnu poprvé odstartuje Maraton Brna – města hudby. Brňanům se tak naskytne jedinečná příležitost zažít Brno hodné tohoto názvu. Připravte se na nepřetržitý proud hudby nejrůznějších žánrů, profesionálních i amatérských, uvnitř i venku, živé hudební produkce v opeře, ve filharmonii, klubech, restauracích a kavárnách. Součástí programu bude oblíbená klubová noc Hrnem Brnem!

K letnímu Brnu neodmyslitelně patří program na nádvoří Staré radnice. Letos chystáme Léto na Staré radnici podruhé v novém, multižánrovém programovém konceptu. Otevíráme živý kulturní prostor pro dramaturgicky hodnotné kulturní projekty. Oduševnělý prostor nádvoří s pohledem na věž Staré radnice je nádhernou kulisou letnímu festivalu, v rámci kterého se uskuteční od června až do září koncerty, divadelní představení, autorská čtení, taneční vystoupení a výstavy.

 

Centrum města v zajetí pouličního uměleckého reje

V červnu rozproudí centrum Brna už potřinácté rej pouličních umělců, kejklířů a dalších roztodivných stvoření v rámci Festivalu pouličního divadla. Budeme moci opět zažít nádherně neformální atmosféru, kdy se na pódiích pod širým nebem, ale také na dlažbě a trávě brněnských ulic a parků, představí řada českých i zahraničních divadelních souborů a umělců. Díky rozmanitosti programu se budete smát, dojímat se až k slzám a ztrácet dech při neuvěřitelných uměleckých výkonech.

 

Oblíbené letní festivaly

Léto bez Letních shakespearovských slavností si v Brně už nedokážeme představit. Letos je chystáme už posedmnácté! Divadelní představení pod širým nebem, na nádvoří hradu Špilberk, přilákají každoročně tisíce návštěvníků. Letos navíc oslavíme 400. výročí úmrtí geniálního dramatika!

Národ, který nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat! Lidová slavnost Den Brna v srpnu opět připomene neúspěšné švédské dobývání Brna za třicetileté války. Jako každoročně se můžete těšit na válečný ryk žoldnéřů, rekonstrukci bitevní scény, dobový jarmark s regionálními pochoutkami a další lákavé programy.

 

Brno filmové

Brnu patří nejedno filmové prvenství.
Brněnská šestnáctka je nejstarším festivalem krátkých filmů v České republice, který je vysoce hodnocen profesionály u nás i v zahraničí. Úctyhodný 57. ročník přiláká v říjnu příznivce dobrého filmu do Brna na festival s vyprofilovaným programem, mezinárodní porotou a hosty, komorním rozsahem a specificky alternativní příchutí.

Turistické informační centrum města Brna stojí pořadatelsky za významnými a velmi oblíbenými městskými festivaly, které se už staly samozřejmou součástí brněnského kulturního a společenského života. Disponujeme moderním vybavením pro pořádání akcí a nabízíme také spolupráci dalším pořadatelům zajímavých projektů ve městě.

– tic –

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307