Brněnské chrámy otevřou brány

Brno je kulturní mozaikou, stýkají se tady lidé různých národností i náboženství. Potkáte tu kostely církve pravoslavné, evangelické, řecko- i římskokatolické nebo židovskou synagogu. Kromě katedrály, baziliky, kostelů a chrámů k těmto místům modlitby patří i menší kostelíky a kaple. K jejich poznání zve projekt Brno a jeho chrámy.

Od 15. června do 15. září, od úterý do soboty, se otevřou brány vybraných kostelů v centru Brna, těch, které jsou běžně k prohlídkám uzavřeny. Projít je bude možné samostatně či s průvodcem, který bude v kostele přítomen. K dispozici bude také brožura Brno a jeho chrámy, jež představí 16 různých brněnských sakrálních staveb. A které se například otevřou? Kostel svatého Michala na Dominikánském náměstí nebo svatého Tomáše na náměstí Moravském.

Kromě otevřených kostelů se připravují i komentované prohlídky či přednášky na téma brněnských chrámů i významných osobností spojených s církví. Těšit se můžete například na výhledy z věže svatého Jakuba nebo komentované prohlídky katedrály ve spolupráci s Diecézním muzeem.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307