Brněnské Vánoce budou odhalovat tajemství

TIC BRNO každý rok oslovuje ke spolupráci významné brněnské umělce, kteří se svými návrhy podílí na tvorbě originálních vánočních hrnků. Petra Kvíčalu, Vendulu Chalánkovou a TIMA v letošním roce doplní brněnský umělec Pavel Hayek.

Brněnské Vánoce budou odhalovat tajemství

Inspiraci pro svoji tvorbu nachází Pavel Hayek v konkrétních přírodních elementech, které převádí do obrazových, na první pohled chaotických ornamentálních struktur. Současně ho také fascinuje textilie, tedy konkrétní látka. Tu zmuchlá, vyfotografuje a následně přenese na plátno. Vznikají tak překvapivé, nepravidelné deformace pravidelných struktur řízené prvkem náhody a improvizace. Přesně tato látková textura s motivy puntíků bude zdobit novou kolekci vánočních hrnků.

V letošním roce TIC BRNO poprvé přenáší motivy z vánočních hrnků do celé marketingové a komunikační kampaně. Od začátku listopadu tak obyvatelé i návštěvníci Brna a okolních měst budou v ulicích potkávat výrazné vizuály založené právě na struktuře textilie a puntících. Díky grafickému studiu Pixl-e motiv ožije v krátkých videích v on-line prostoru a bude zdobit i tištěnou brožuru a vánoční suvenýry. Opravdu poprvé se tak návštěvníci Brněnských Vánoc setkají s jednotným motivem ve všech atributech akce. A motiv je pro Vánoce více než příznačný. Pod textilií jsou totiž ukryty předměty a ve vizuálech naznačený pohyb evokuje moment napětí těsně před vybalením vysněného dárku. Také se už těšíte?

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307