Brněnské Vánoce s hrnky výtvarníka Petra Kvíčaly

Vůně grogu, svařáku, punče či oblíbeného Turbomoštu a vratné hrníčky a kelímky. Tak jako v loňském roce funguje na všech vánočních a adventních trzích v centru města systém vratných obalů. K dispozici jsou porcelánové hrnky a plastové kelímky s motivy Náš Ježíšek. Letošní novinkou je speciální edice designových hrnků od renomovaného brněnského výtvarníka Petra Kvíčaly.

Potisk hrnků v červenobílé barevné kombinaci vychází z půdorysu vybraných brněnských náměstí, konkrétně z náměstí Svobody, Dominikánského náměstí, Zelného trhu a Moravského náměstí. „O půdorysy světových náměstí se zajímám již dlouho. Jako první jsem nakreslil půdorys náměstí v Barceloně, a proto jsem rád, že jsem mohl brněnská náměstí přenést do návrhu hrnků pro Brno. A proč červená barva? Je to barva slavnostní a signifikantní. Jak pro mě, jako výtvarníka, tak pro Brno,“ vysvětluje výtvarník Petr Kvíčala.

Vratná záloha na všechny porcelánové hrnky je 70 korun, na kelímky pak 40 korun. V letošním roce nejsou na náměstích zřizována výkupová místa, vše se vrací u libovolných stánků s občerstvením. Porcelánové hrnky nemusí sloužit jen jako vratný obal. Stejně jako loni se mohou stát i oblíbeným vánočním suvenýrem.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307