Brněnské Vánoce: tradice i novinky v centru města

Začátek listopadu kromě klasického podzimního počasí přináší také vrcholící přípravy na jednu z největších akcí v centru města – adventní a vánoční trhy. V letošním roce díky trhům ožijí čtyři náměstí – náměstí Svobody, Zelný trh, Moravské náměstí a nově také Dominikánské náměstí.

Turistické informační centrum města Brna je organizátorem Brněnských Vánoc, které se uskuteční od 25. listopadu do 23. prosince a oživí náměstí Svobody, ulici Radnickou a i zmíněné Dominikánské náměstí. Podobně jako v minulém roce bude mít tato akce ucelenou komunikační kampaň a přinese také mnoho programových novinek.

Obyvatelé i návštěvníci města se už v listopadu budou v ulicích setkávat s novým vizuálem. Ten vychází z myšlenky vánočně laděného kaleidoskopu tvořeného z typických brněnských fotek*. Logo pak zůstane stejné jako v loňském roce, tedy jednoduchá poloviční vločka. Všechny potřebné informace o předvánočním dění v Brně se zájemci dozvědí z připravované brožury a nový vizuál se promítne také do online komunikačních kanálů, konkrétně na web brnenskevanoce.cz a na sociální sítě. A jaké tedy budou letošní Brněnské Vánoce?

Letošní ročník se koná v rytmu swingu a folku. Tyto hudební žánry se budou prolínat v hlavním kulturním programu na náměstí Svobody, kde vystoupí například Dan Bárta či Lenka Dusilová, a také v programech doprovodných. Veškeré dění odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu v pátek 25. listopadu v pět hodin odpoledne, které bude doprovázet světelná show. V následujících dnech budou od 9.00 do 21.45 otevřeny stánky s tradičním sortimentem, a to až do 23. prosince. Kromě nich budou na náměstí Svobody k dispozici také tři designové moduly, tedy prosklené kontejnery, ve kterých si zájemci vyzkouší například virtuální realitu či koupí vánoční suvenýry. Stejné moduly s pestrým programem pak budou také na Radnické ulici. Zájemci se mohou těšit na design market, jarmark neziskovek nebo předprodej vstupenek na další ročník Velké ceny.

Výsostné postavení bude mít v programové náplni Brněnských Vánoc program pro děti. V oblíbeném cyklu Osobnosti čtou dětem vystoupí například Anna Polívková či Petr Koukal. Chybět nebudou ani Ježíškova pošta, Zoo koutek, dětské dílničky či betlém od řezbáře Jiřího Halouzky. Letos ho doplní velké dřevěné sochy, které budou sloužit dokonce i jako photopointy pro děti i dospělé.

Jedním z hlavních lákadel bude gastronomie. Kromě klasických stánků se na náměstí Svobody objeví nově také zimní bar. V něm si hosté pohodlně vychutnají alkoholické a nealkoholické drinky i za nepříznivého počasí. Gastronomii pak bude věnováno celé Dominikánské náměstí. V návaznosti na historické souvislosti zde bude nabídka rybích a kuřecích specialit. Pokud budou chtít návštěvníci centra Brna najít klidné místo, kde se dá zažít pravá adventní atmosféra, a ochutnat to nejlepší z nabídky brněnské gastronomie, bude to právě Dominikánské náměstí. Na všech vánočních a adventních trzích bude opět fungovat systém vratných obalů, v letošním roce budou nápoje podávány výhradně v keramických hrníčcích.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307