Brněnský drak – legenda se vrací

Je to tak. Brněnský drak má svou verzi 2018. Ve zcela nové a originální podobě jej uvidíte na aktuální kolekci suvenýrů z dílny TIC BRNO, ve které dominuje souprava z kvalitního českého porcelánu. „Radost až na kost. Nic neskrýváme! Krokodýla jsme svlíkli z kůže a nabízíme jej tak, jak jej turisté ani místní ještě neznají,“ popisuje ředitelka TICu Jana Janulíková.

Pryč jsou ty časy, kdy měl brněnský drak jen podobu vycpaného krokodýla zavěšeného v průchodu Staré radnice nebo dokonce vepřové panenky pokryté mřížkou z kečupu a hořčice. Nová kolekce suvenýrů „Brněnský drak – legenda se vrací“ ukazuje draka ve zcela nové podobě a obsahuje zápisníky, trička, plátěné tašky, puzzle, plechovky s bonbóny, čokolády, hrnky coffee to go i exkluzivní bílý porcelán. V infocentru „pod krokodýlem“ si můžete koupit misku, talíře dvou velikostí nebo šálek s podšálkem a dát si tak kafíčko či laskonku „s ocáskem“.

Autorem originálních ilustrací kráčející kostry krokodýla je sochař, malíř a ilustrátor Jan Klimeš. Když zrovna nekreslí brněnské draky, věnuje se tvorbě ilustrací knih vydávaných zejména v zahraničí nebo teoretické analýze literárně-obrazových vztahů. Svojí tvorbou je zastoupen ve stálé Sbírce moderního a současného umění Národní galerie v Praze, účastní se řady domácích i zahraničních výstav.

Máte-li tedy zájem o to nejnovější, co vaše město nabízí, určitě na Radnickou 8 zavítejte. Neodejdete s prázdnou a bez nadšení. Nakupovat můžete také v e-shopu.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307