Brno hraje skvěle pro děti. I pro úplná batolata

Únor bílý, divadla nám sílí, dala by se parafrázovat lidová pranostika. Hraje se na všech brněnských scénách a hustě také premiéruje. Například Městské divadlo Brno nabídne hned dvě zpracování tématu ráje. Ale zastavme se výjimečně u obvykle opomíjené produkce. V Brně se totiž dělá velice dobré divadlo pro děti. I pro ty docela malé.

Kam do divadla

Tak zaprvé Radost v srdci brněnského Bronxu je téměř pokaždé sázkou na jistotu, že se tu ani počítačovými klipy naspeedovaná starší děcka nebudou nudit. Premiéru pohádky Ivy Peřinové v režii Michala Sopucha Kolíbá se velryba o dvou líných pirátech Žvandovi a Plandovi, které ten kytovec spolkne, chystají Radostníci sice až na neděli 23. února, ale už předtím tu 12. února hrají pro veřejnost speciální představení pro děcka od jednoho roku. Pohádka Miminí divadlo: Kao a Maki vypráví o dvou medvídcích a funguje opravdu i pro úplné prcky. Kdo nevěří, ať tam běží. Ačkoliv rodiče batolat si to nejspíš už navzájem řekli, neboť bývá zhusta vyprodáno.

Stejná autorka, Janka Ryšánek Schmiedtová, je podepsána i pod dalším zdejším představením téhož druhu, pod Bu-bu-bu-bubáčkem, ve kterém malý pejsek pluje podvodní říší plnou nejrůznějších mořských zvířat. Tohle představení se na Malé scéně hraje od 17. do 19. února. A je zkrátka kouzelné. I pro dospělé. Podobné a také skvěle udělané představení pro prťata Co šeptají stromy má i Divadlo Polárka, ale ta se v únoru jako na potvoru nehraje.

Mrkněme teď na ty dva ráje v Městském divadle (MdB). Druhou únorovou neděli (8. 2.) tady završí svou trilogii scénárista Stanislav Moša a skladatel Zdenek Merta, kteří po Pekle a Očistci stvořili muzikál Ráj. Dvě předchozí původní premiéry trilogie mediálně hájili opravdu jen pilní pojídači zdejších chlebíčků, tak držme autorům tentokrát palce i na nohou. O týden později Činoherní scéna MdB uvede Ztracený ráj, v němž režisér Dodo Gombár zpracoval rozsáhlou epickou báseň Johna Miltona ze 17. století. Vypadá jako práce pro vraha, tedy cosi naprosto neinscenovatelného. O to víc buďme zvědavi na výsledek.

A ještě aspoň kratičce: V pátek 28. února uvítají prkna Mahenova divadla premiéru hry Karla Steigerwalda Dobové tance. V režii Ivana Krejčího nás čeká hořká fraška „o české národní povaze“. Tož to by mohl být tanec.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307