Brno INdustrial zve na prohlídky a přednášky

Projekt Brno INdustrial, za kterým stojí TIC BRNO spolu s partnery, v roce 2020 představuje město novou optikou. Nabízí mix historických souvislostí, průmyslových památek a fungujících staveb, příběhů i současného kreativního dění.

České země patřily k těm nejprůmyslovějším v Evropě. V Brně sice nenajdete žádné doly, hutě či železárny, přesto město stálo v čele světového průmyslu téměř tři století. V čele textilního průmyslu. Vy nyní můžete poznávat industriální Brno pěšky i z pohodlí turistického minibusu! Projít si můžete tři různé trasy a projet pak jednu. Konkrétní termíny jednotlivých tras budou upřesněny, ale už nyní si můžete v duchu představovat, jak se po skončení pandemie vydáte Šalinou moravským Manchesterem, projedete se minibusem kolem paláců průmyslové aristokracie a projdete se Okolo řeky přes Cejl a Křenovou nebo z Ameriky až na Staré Brno.

Pokud si raději v klidu sednete na přednášku, tak i pro vás má Brno INdustrial hned po skončení koronavirové krize zajímavou nabídku. Za výběrem témat přednášek Textilní Brno z různých úhlů pohledu na zajímavých místech stojí PhDr. Petra Mertová, Ph.D., z Technického muzea v Brně, takže určitě budou stát za to. A témata? Móda z Brna – vlněné tkaniny z brněnských továren z období mezi lety 1880 až 1940, Životní příběh rodin brněnských textilních továrníků – rodiny Tugendhat, Löw-Beer a Stiassni a mnohé další.

Termíny prohlídek a přednášek budou oznámeny hned, jak to bude možné. Sledujte webové stránky projektu.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307