Brno, láska na celý život

Jsou místa, která se člověku doslova dostanou pod kůži. Můžeme jim říkat třeba Brno. Pro mnohé z nás je toto město opravdu srdcovou záležitostí a není podstatné, jestli jsme se zde jen narodili, studovali nebo tu strávili podstatnou část života. I v souvislosti s kulatinami časopisu KAM, který reflektuje Brno kulturní po celých šest desetiletí, jsme se rozhodli dát volný průchod emocím, hnutím mysli, citovým reakcím či energii v pohybu. Lásce.

Brno, láska na celý život

Brno. Co na něm je? Nevím. Neumím vám to vysvětlit. Že na Brně opravdu něco je, si všimli v poslední době i jiní, za cedulí začátku a konce obce. V žebříčku amerického deníku New York Times se Brno umístilo na 27. příčce ve vybrané společnosti 52 míst, která se letos vyplatí navštívit. Dle novináře Evana Raila je Brno mekkou architektury, kde objevíte nečekanou kuchyni a noční život. Ve svém článku pak vyzdvihuje, kromě architektonických skvostů, úroveň brněnské gastronomie a místních podniků. A podle průzkumu společnosti Numbeo, která pravidelně mapuje data o životních podmínkách ve městech na celém světě, je Brno 46. městem s nejvyšší kvalitou života. V Brně se žije lépe než třeba v Praze, Bratislavě, ale také než v Paříži, Bruselu nebo Londýně. Inu, Brno je zlatá loď. A kdo má trochu filipa či za ušima, pustí se do Brna. 

Nejen láskou k Brnu ovšem můžeme býti živi. Pokud máte někoho, s kým chcete pobýt s hlavou v oblacích a nohama na zemi, vyšlápněte si na romantické randevú po brněnských ulicích a zákoutích. Budeme vás provádět, nově celoročně, a letos poprvé předposlední únorový víkend při mezinárodním dni průvodců. 15 prohlídkových okruhů vás nasměruje po stopách brněnských velikánů, ukážeme vám nezapomenutelná místa z jiného úhlu pohledu a vezmeme vás také tam, kam byste se za běžných okolností nedostali. A v neděli 14. února vám dopřejeme opravdový výšlap do oblak, na věž Staré radnice, kterou otevřeme i večer. Stojí za to přijít, máme nachystáno překvapení, kterému myslím neodoláte. A pokud by na vás bylo té romantiky přece jen trochu moc, severská filmová zima v kině Art vás spolehlivě vrátí na zem a paletu emocí rozšíří směry nevídanými.

Mějte (se) rádi.

Jana Janulíková

ředitelka Turistického informačního centra města Brno

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307