Brno – město známých i neznámých příběhů

Brno je městem příběhů a pověstí a my je budeme v roce 2016 vyprávět. Příběhy promlouvají o místech v ulicích města, nad zemí i v podzemí. A jsou také spjaty s mnoha slavnými osobnostmi, které svůj život nebo jeho část s Brnem spojily.

 Můžete se těšit na noční prohlídky při svitu svíček, bojové a úkolové hry pro děti i dospělé, výstavy v rámci prohlídek

V roce 2016 oslavíme 700 let od narození „Otce vlasti“ Karla IV. Moravští Lucemburkové se jako jedno z témat promítnou také do našich aktivit a zájemcům představíme jejich brněnskou stopu prostřednictvím komentovaných prohlídek města či našeho podzemí.

Brněnské podzemí je zajímavou kapitolou samo o sobě. Provozujeme tři prostory, konkrétně Labyrint pod Zelným trhem, Mincmistrovský sklep a Kostnici pod kostelem sv. Jakuba, které se těší stálému zájmu turistů i Brňanů. Pro tento rok proto plánujeme nejen klasické prohlídky, ale také speciální tematické varianty a zajímavé doprovodné programy. Můžete se těšit na noční prohlídky při svitu svíček, bojové a úkolové hry pro děti i dospělé, výstavy v rámci prohlídek – to vše především v horkých letních měsících. Nabídku rozšiřujeme opět o exkurze kolektorů a nově můžete také navštívit protiatomový kryt 10-Z pod Špilberkem. Připravujeme zahájení projektu Brno Underground, který bude zahrnovat adrenalinové procházky do hůře přístupných a dosud veřejnosti uzavřených míst.

Brno je krásné i z ptačí perspektivy a nejhezčí pak z ochozu věže Staré radnice. V minulém roce jsme pro její návštěvníky připravili šifrovací hru Tajemství Staré radnice, která bude nadále k dispozici jak v českém, tak anglickém jazyce. V letních měsících bude prodloužena otvírací doba věže a můžete si tak vychutnat pohled na Brno při západu slunce.

– tic –

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307