Brno ve filmu

Filmová kancelář Brno / Brno Film Office vznikla pod TIC BRNO v roce 2017 a od svého založení spolupracovala na více než 20 celovečerních hraných filmech, zahraničních projektech, televizních seriálech a minisériích. Na rok 2021 chystá 6 premiér.

Film Zátopek (Martha Issová, David Ondříček, Václav Neužil) se natáčel také na stadionu Za Lužánkami © LuckyMan Films

Brno Film Office patří do prestižní sítě evropských filmových kanceláří EUFCN a je klíčovým partnerem pro filmové produkce při přípravách natáčení v regionu. Na svém kontě má například válečné drama Nabarvené ptáče, snímek Poslední aristokratka, seriál Romanovci, celovečerní filmy Modelář a Zátopek, minisérii Marie Terezie, seriál The Letter for the King a důležitou součástí její práce je zapojení místních firem, kreativců a živnostníků.

Jak všichni Brňáci ví, Nuda v Brně rozhodně není, a není to ani jediný film, který se zde kdy natočil. Ačkoliv jsme všichni prožívali minulý rok v útlumu, podařilo se uskutečnit několik zajímavých projektů. Ve výběru lokací i zabezpečení natáčení byla filmařům nápomocná právě Brno Film Office. Také díky ní tak světlo světa v roce 2021 spatří hned 6 snímků:

10. 6. 2021 Mazel a tajemství lesa

Velká část natáčení filmu Mazel a tajemství lesa proběhla v Moravském krasu. Producent a režisér Petr Oukropec (např. Modrý tygr) sáhl po dalším rodinném filmu v koprodukci s Německem a Slovenskem.

12. 8. 2021 Zátopek

Dlouho očekávaná premiéra odložená z loňského roku přiblíží příběh Emila Zátopka v režii Davida Ondříčka. V Brně se natáčelo na stadionu Za Lužánkami, hlavní roli ztvárnil Václav Neužil ml., jeho ženu Danu pak Martha Issová.

19. 8. 2021 Shoky & Morthy: Poslední velká akce

Bláznivá komedie o dvou youtuberech, kteří se snaží zachránit svou kariéru, se natáčela v okolí Nedvědice, ale také v centru Brna – například před Úrazovou nemocnicí nebo v hostelu Franz Kafka Špitál. Štěpán Kozub a Jakub Štáfek, podařené duo, které baví.

16. 9. 2021 Marťanské lodě

Intimní příběh o lásce i tragickém konci vztahu přináší Marťanské lodě režiséra Jana Foukala. Z Brna toho uvidíte kus – natáčelo se například v bývalých lázních v Zábrdovicích, Paláci Jalta, Kabaretu Špaček, Kabinetu MÚZ nebo areálu Malá Amerika u hlavního nádraží. Slavnostní brněnská premiéra by se měla odehrát ve Scale.

21. 10. 2021 Il Boemo

Velkolepý historický film o životě českého skladatele Josefa Myslivečka vás vtáhne do poloviny 18. století. Natáčení kromě Itálie, kde Mysliveček žil, probíhalo v rámci jihomoravského regionu v brněnském Mahenově divadle nebo na zámku v Bučovicích. V hlavní roli se představí Vojtěch Dyk, režie Petr Václav.

25. 11. 2021 Přání Ježíškovi

Láska nebeská počesku? To možná bude Přání Ježíškovi, nový vánoční film režisérky Marty Ferencové. V této komedii, která pohladí i dojme, potkáte známé tváře, jako je Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Jiří Langmajer, Anna Polívková nebo Matěj Hádek. Ve filmu poznáte třeba Moravské náměstí, Velký Špalíček, Petrov nebo hotel Continental a řadu dalších míst.

Komu se nechce čekat na premiéry, může se již nyní vydat po stopách filmů a seriálů natáčených v Brně díky poznávacímu okruhu Poznejte Brno a okolí ve filmu, který je součástí nabídky portálu GOtoBRNO.cz. A pokud na svých procházkách Brnem narazíte na zvýšený počet Nizozemců, nedivte se. Brno totiž loni také díky své filmové kanceláři hostilo velmi oblíbenou nizozemskou reality show Wie is de Mol? (Kdo je zrádce?) Sledovanost dílu vysílaného 16. ledna byla dohromady 3 454 000 diváků, což byl podle všeho nejsledovanější pořad nejen za sobotu, ale i za celý týden.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307