BRNO ZAPLAVÍ JAZZ. PŘIPRAVTE SE VČAS.

JazzFestBrno, Jazz Brno, Stará Pekárna, Leitnerka, koncertní série Jazz & World Music, jazzový večer Maratonu hudby či Katedra jazzové interpretace na JAMU. Jen těžko bychom v České republice hledali město, kde se jazzu daří tak dobře jako v Brně.

BRNO ZAPLAVÍ JAZZ. PŘIPRAVTE SE VČAS.

Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno začíná sice až v březnu, ale vstupenky jsou již v prodeji a některé koncerty jsou prý už téměř vyprodány. Nedávno zveřejnil kompletní program čítající patnáct hudebních večerů, které potěší fanoušky jazzu ve všech jeho podobách – od jazzrocku až po avantgardu. Osu festivalu tvoří již dříve oznámené koncerty Dianne Reeves, Johna McLaughlina, Branforda Marsalise, Billyho Cobhama a tria GoGo Penguin (na nějž zbývá už jen pár posledních vstupenek na stání). K této pětici přibyla v druhé vlně jména, která rozhodně nejsou druholigová.

Na 18. ročník festivalu, který proběhne od 13. března do 30. dubna, zavítá například jeden z nejvlivnějších basistů historie a trojnásobný držitel Grammy Stanley Clarke, progresivní trumpetisté z nastupující generace Theo Croker, Avishai Cohen a Peter Evans, jejich vrstevník, kytarista Julian Lage nebo jihoafrická zpěvačka Melanie Scholtz. Festival vzdá hold legendám české scény Luboši Andrštovi, s jehož Blues Bandem zazpívá Peter Lipa, a Contrabandu Milana Svobody. Nebudou chybět ani osobnosti současného českého jazzu jako basista Jaromír Honzák, trumpetistka Štěpánka Balcarová nebo Michal Nejtek.

Brněnská jazzová scéna nežije jen pasivním poslechem. Katedra jazzové interpretace JAMU tvoří podhoubí, z něhož vyrůstají nové hudební osobnosti. Na festivalu JazzFestBrno to potvrzuje každoroční koncert posluchačů katedry v Divadle na Orlí. Letos pořadatelé přidávají ještě jeden koncert věnovaný brněnské jazzové scéně, když v Alterně zahraje 23. března kytarové trio The Abs a kvintet kontrabasisty Petera Kormana.

A kdo nedokáže bez jazzu přežít do 13. března, tomu k zahnání abstinenčních příznaků poslouží tradiční místa. Na Leitnerce se v únoru představí kapela Four in Blue brněnského saxofonisty Radka Zapadla nebo legenda undergroundu, kytaristka Dagmar Voňková. V Besedním domě pokračuje série Jazz & World Music koncertem kontrabasisty Renauda Garcii-Fonse a klavíristy Dorantese. Starou Pekárnu rozezní neojazzová zpěvačka Bianca Rose, Marek Kotača trio či Heda Quartet.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307