BROUCI, BURGERY A BAROVÉ HRÁTKY

Co je léto? Léto jsou kamarádi, příroda, výlety, dovolená – a taky parádní jídlo. Pro mě sice léto znamená především vrchol pracovního roku, takže na dlouhé výlety nebo dovolenou nemám čas, o to víc ale investuju do dobrého jídla.

BROUCI, BURGERY A BAROVÉ HRÁTKY

Já totiž hrozně ráda jím. Ochutnávám. Objevuju. Poznávám. Překonávám sama sebe. A v jídlech, o kterých bych přísahala, že je nesnáším, často najdu nové oblíbence.

Letos jsem se poprvé odhodlala zúčastnit Extrem food festivalu, který nakonec nebyl vůbec špatný. Dokonce byl natolik dobrý, že si ho zopakuju 17. srpna v Bratislavě. Největším doporučením budiž fakt, že nesnáším pálivé jídlo a bojím se brouků, přičemž obojího je na Extrem food festivalu požehnaně, a mně se tam dokonce líbilo.

Doufám, že překonání mého odporu k chilli se projeví i ve vztahu k mexické kuchyni. Protože Bistro Bastardo je super a všechny nepálivé položky z menu už jsem otestovala. Čas otevřít se novým (a žhavým) chutím. Jinak sem ráda chodím zejména s kamarády, kteří jsou tak trochu vybíraví. Nebo vegetariáni. Nebo nikdy neví, na co mají chuť. Protože zdejší obsluha má andělskou trpělivost, poctivě odděluje maso, rajčata, přidává salsu a všelijak se snaží vyhovět rozmarům mých nerozhodných přátel. Obecně ale radím vykašlat se na vlastní úpravy nabízených jídel, protože zdejší kuchař ví, co dělá, a dělá to fakt parádně.

Kromě překonání chilli averze se pokusím prozkoumat co nejvíc brněnských burgráren. Burgery miluju. Můj muž shodou okolností dělá ty nejlepší burgery v tom nejlepším baru, který pořád ještě neexistuje, a mám díky němu velmi vysoké nároky. Ideální řešení nočního hladu je pro mě vždycky burgerový rozvoz, ale kam jít, když chcete něco… no prostě něco, o čem se vám bude zdát? Plánuju vyzkoušet Butcher’s Grill & Pasta na Dobrovského ulici. Zchlazení po všem tom chilli a kalorických bombách svěřuju do rukou odborníkům. A jedině v Baru, který neexistuje, kde už dva roky hraju s místními barmany hru. Ochutnávám všechny klasické koktejly, které v Baru dokáží připravit, podle abecedy. Hraju to už dva roky a zatím jsem u písmene P. Dostanu se tak ale k drinkům, které by mě v životě nenapadlo ochutnat, netočím jen obligátní Gin Tonic a Mai Tai. A to v létě prostě chci.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307