Bruslete ještě v březnu

Až do poloviny března, pokud počasí dovolí, můžete bruslit na unikátní ledové ploše provozované od letošní sezony na Moravském náměstí. „Bruslák“, jak se kluziště oficiálně nazývá, se vyznačuje několika technickými a provozními zajímavostmi a vymyká se tak podobným konceptům nejen ve městě Brně.

Bruslák na Moravském náměostí Foto Jan Cága

Plocha o velikosti 882 m2 se nachází v samém centru města a základní myšlenkou bylo oživit toto místo také v zimních měsících. „Chtěli jsme dát Brnu ledovou plochu po vzoru měst, jako jsou Bratislava, Budapešť, Bruggy, Paříž, Londýn, Dilworth, Salt Lake City nebo New York,“ říká iniciátor projektu a zastupitel městské části Petr Kalousek.

Za zmínku stojí pár technických zajímavostí: voda pro výrobu ledu je čerpána ze studny, která sloužila Brňanům již na konci 14. století. Ledu je na kluzišti téměř 62 m3, pro rozvody elektřiny bylo použito 1 800 m kabeláže a celková délka chladicího zařízení je 17 640 m. 

Další raritou je, že se bruslí přímo pod jezdeckou sochou markraběte Jošta. Tak si to přijďte ještě užít! Každý den od 10 do 21 hodin.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307