Brzy už vyrazíme na koncerty

Na brněnských výlepových plochách se začínají objevovat plakáty na koncerty. Ano, je to tak! Nezdolný optimismus pořadatelů nabral na síle. Hudebnímu fanouškovi hned poskočí srdce radostí. Sice stále všichni trnou v nejistotě, kdy a za jakých podmínek se budou moci pořádat kulturní představení, ale jsou tu první pozitivní signály, že už to nebude dlouho trvat.

Momentka ze srbského festivalu Exit, jenž by se měl konat v červenci. Foto: Exit

Navíc jak ukazují výsledky z testovacích koncertů, které se odehrály v Německu, Holandsku či Španělsku, při zachování všech známých opatření lze v současnosti pořádat akce bezpečně. Díky aktivitám, které vyvíjí Česká obec hudební, Music Managers Forum, brněnská organizace klubů BACH a řada dalších, se i u nás přeci jen daří posouvat některé věci kupředu, a tak snad všichni vyrazíme za kulturou nejen do on-line prostoru. Hodně bych si přál, aby se konal už Mersey Gathering, který je naplánován na poslední květnovou sobotu na Zahrádce Na Střeláku. Ale zas tak rychle se asi věci do pohybu nedají, spíše si počkáme na červnové akce, jako je třeba Hradecký slunovrat. Doufám, že v červenci se odehraje i jeden z největších zahraničních festivalů, který je letos zatím avizován. Srbský Exit má v programu nejen hvězdy taneční hudby, ale i Sepulturu či Metronomy. Jisté je, že v srpnu se budeme setkávat u různých pódií brněnského Maratonu hudby. Ano, neutuchající entuziasmus řady pořadatelů mě nakazil a věřím, že tenhle virus mě hned tak neopustí.

Než nastane ten okamžik a koncertní pódia zase ožijí, dělám si radost muzikou, kterou u nás v labelu Indies Scope aktuálně vydáváme. Nové album legendární postpunkové kapely Zuby nehty nese přiléhavý název Srdce ven. Brzy bude venku také novinka brněnské ikonické kapely Bombarďák. Přestože se jedná primárně o muziku pro děti, jejich slovní hříčky a vtípky zasazené do nápaditých popěvků od punku až po country baví spolehlivě i dospělé. A byla by škoda nezmínit skvělé album Reality od kapely Kolektivní Halucinace. Představíme ji na scéně Indies Scope, která se uskuteční v rámci výše zmiňovaného Maratonu hudby.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307