Budoucnost brněnského výstaviště

Poté, co město Brno odkoupilo od společnosti Messe Düsseldorf její podíl akcií, stalo se od letošního dubna majoritním vlastníkem veletrhů. Podle brněnského primátora Petra Vokřála jsou dnes veletrhy pro moravskou metropoli jedním z hlavních symbolů. „Pro Brňany je výstaviště jakýmsi rodinným stříbrem, na které má každá generace své vzpomínky,“ uvedl primátor.

Jaké plány má tedy s výstavištěm současné vedení města? Podle Vokřála je nutné, aby se zachoval provoz veletrhů, což je důleži2000tý bod, který řeší připravovaná koncepce. „Veletrhy a výstavy v Brně umíme dělat, o čemž svědčí i ekonomický stav společnosti. Dobře také funguje jejich napojení na další ekonomiku ve městě. Chceme proto veletrhy nadále podporovat, aby si udržely postavení jedné z nejvýznamnějších veletržních společností ve střední Evropě,“ vysvětlil Vokřál.

Veletrhy Brno mají ve svém portfoliu více než čtyřicet veletržních akcí, z nichž evropsky nejznámějšími jsou Mezinárodní strojírenský veletrh, mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO a hostující veletrh elektrotechniky AMPER.

Dalším významným bodem pro budoucnost výstaviště je zajištění jeho větší otevřenosti nejen pro Brňany. Otevřenost podporují akce, které se na výstavišti konají. Ročně se tady uskuteční přes 300 konferencí, seminářů či workshopů a to není všechno. „Kromě veletrhů, kongresů, různých odborných seminářů a workshopů se na brněnském výstavišti každoročně konají sportovní a kulturní akce, tedy akce typu Majáles, Rainbow Run, různé plesy nebo setkání zákazníků,“ vyjmenovala Dita Brančíková ze společnosti BVV. Ve hře je také možnost zřídit na výstavišti letní kino.

Ještě tento rok pak lze v prostorách výstaviště navštívit třeba festival sportu, jehož součásti bude i veletrh SPORT Life, tanečně zaměřený Dance Life Expo nebo In-Joy. „In-Joy je zaměřený na mladou generaci, pro kterou bude připraveno celé množství nejrůznějších aktivit. Letošní novinkou bude Vodafone Mistrovství ČR v mobilních hrách, které přinese vůbec první mistry ČR v populárních hrách Clash Royale a Vainglory,“ upřesnila Brančíková s tím, že součástí bude i Mistrovství ČR v počítačových hrách. Zájemci se pak dále mohou těšit také na You2ber Life, který navazuje na sraz youtuberů, a také na tradiční vánoční veletrhy, které se na výstavišti konají každý rok.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307