BYLO A BUDE - Brno je víc než jen lokace

„Nalákej do města filmaře a oni přivedou turisty,“ dalo by se parafrázovat známé rčení o rodičích a dětech. Proto má TIC BRNO Filmovou kancelář Brno, která aktivně pracuje na nabízení města jako zajímavé filmové lokace. Neboť ty, spolu s příběhem, působí na turisty jako magnet.

Přestože Brno není newyorským nákupním rájem (Sex ve městě) a Jihomoravský kraj nemá novozélandské kopce (Pán prstenů), máme co nabídnout. V bývalé brněnské káznici v uplynulém roce natáčel Václav Marhoul celovečerní film Nabarvené ptáče, kulisy lednického zámku zase využila výpravná pohádka Hodinářův učeň. FKB asistovala například také u filmů Skleněný pokoj (Tugendhat), Trhlina (káznice) nebo u snímku Tonight the World americké umělkyně Darii Martin (Stiassni), který bude mít v lednu premiéru v prestižní londýnské Barbican Curve Gallery.

V době uzávěrky tohoto čísla proběhla v Brně velká listopadová lokační tour a již nyní víme, že další rok přijedou do regionu natáčet taková režisérská jména jako Jiří Vejdělek a Petr Zelenka. Tak držte FKB a Brnu pěsti. Filmu zdar!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307