Čekání na dolním nádraží má styl

Čekání na vlak se 13. května stalo v Brně oblíbenou kratochvílí. V tento den se na dolním nádraží otevřela Čekárna, díky které se zapomenutý kout Brna posunul zase o kus blíže místu s budoucností. „Čekárna má návštěvníkům ukázat vlídnou tvář města hned po výstupu z vlaku a všem, kteří dojíždí za prací, zpříjemnit cestování,“ popisuje Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO, realizátora projektu.

Čekání na dolním nádraží má styl

Model budoucí čtvrti uvnitř Čekárny doprovází výstava o rozvoji oblasti mezi hlavním a dolním nádražím. Autorem výstavy i celého projektu Čekárna je Kancelář architekta města Brna, která chtěla mimo jiné ukázat, že je možné proměnit desítky let zapomenuté místo na zajímavý společenský prostor. V dalším city modulu se představují brněnské firmy i strategické městské projekty. Zájemci o prezentaci se mohou hlásit na mail carda@ticbrno.cz.

V rámci Čekárny došlo také k neobvyklému, ale o to cennějšímu propojení municipality a nezávislé umělecké, konkrétně streetartové, scény. Výsledky této symbiózy můžou nejen cestující obdivovat každý den.

Čekárna ale nejsou jen city moduly, zahrnuje také okolí. Díky Brněnským komunikacím místo již nepřipomíná industriální divočinu, Veřejná zeleň města Brna se zasloužila o celoročně kvetoucí botanickou oázu. Nabídku prosklených modulů navíc doplňuje také něco dobrého na zub. Na místě „parkují“ food trucky s výběrovým občerstvením, které reaguje na roční období i přání zákazníků. Jídlo si můžou vzít s sebou na cestu, nebo ho sníst přímo na místě, k dispozici je pro tyto účely zhruba třicet stolů se slunečníky.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307