Církevní turistika po brněnských chrámech

Ačkoliv se „svatá“ místa v České republice patrně nevyrovnají francouzským Lurdám nebo španělskému Santiagu de Compostela, má Česko sakrální potenciál, který ho předurčuje k tomu, aby se stalo významnou evropskou destinací církevní turistiky a přilákalo velké množství návštěvníků a poutníků. Samotné Brno a jeho památky, které mají křesťanskou víru jako společného jmenovatele, je důležitou zastávkou turistů například při cestě na Velehrad.

Moravská metropole proto již poosmé organizuje úspěšný projekt „Brno a jeho chrámy“. V letošním roce se otevře pět brněnských chrámů, konkrétně katedrála svatého Petra a Pavla, kostel svatého Jakuba, bazilika Nanebevzetí Panny Marie, kostel svatého Michala a kostel svatých Janů. Od 14. června do 17. září v nich průvodci poskytnou návštěvníkům zdarma výklad v českém a v případě zájmu i v cizím jazyce.

Projekt je velice oblíben v rámci církevní turistiky, díky které do Brna přijíždí lidé z celé Evropy. V loňském roce brněnské chrámy navštěvovali hlavně turisté z Polska, Itálie a Rakouska. Projekt je ale určen také pro samotné obyvatele města, protože kostely a chrámy tvoří nedílnou součást historie města.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307