Claudio Monteverdi a české země – hudebně-vědecko-tanečně zábavná revue

12. 2. 2015
19:00
Divadlo Radost, Bratislavská 32, Brno

Taneční soubor Hradišťan a Societas Incognitorum Brno

Co mají společného okurková sezóna ve Znojmě, láska k Mandě z Kroměříže, rytmy verbuňku a čardáše nebo brněnský hantec v podání štamgastů ze Zelenohorské pivnice?! Nečekaným spojovníkem je jméno italského hudebního génia Claudia Monteverdiho (ano, Zelenohorského!), který se v mládí jako člen družiny císaře Rudolfa II. ocitl také na Moravě.

– hudebně-vědecko-tanečně zábavná Eduard Tomaštík a jeho komorní soubor staré hudby Societas Incognitorum společně s Ladislavou Košíkovou a jejími tanečníky Hradišťanu nám odhalí překvapivá zjištění o cestě italského mistra z Prahy přes Moravu snad až do Uher. Bádáním v archivech a za pomoci vlastní originální metody hudebně-taneční rekonstrukce dospěli k řadě důkazů o Monteverdiho moravských inspiracích, díky kterým naštěstí nezůstane hudební historie, stejně jako sláva českých zemí, o nic ochuzena. Řadu živých ukázek lehkým slovem zasvěceně provází PhDr. Pavel Sýkora Ph.D.

Přijďte se sami přesvědčit, že jde o důkazy, které by mohl zpochybňovat pouze ten, kdo nemá dobrý vkus, cit pro krásu a smysl pro humor!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307