CO SI DÁTE V BRNĚ NOVÉHO?

Horké dny ve městě dokážou být pěkně úmorné, ale pokud tu zůstáváte následující dva měsíce, můžete si je velmi zpříjemnit. Jestli brněnské centrum nabízí zážitky, které si rádi budete opakovat, během poledních obědů mezi pracovní dobou či večerů s typickou letní atmosférou, pak jsou to především venkovní zahrádky nebo takové to městské pouliční posedávání u pivka. Anebo s koktejlem či osvěžující zmrzlinou v ruce.

CO SI DÁTE V BRNĚ NOVÉHO?

Možností je dostatek, začněte svou gastronomickou procházku třeba na legendárním Jakubáku u Výčepu Na stojáka a pokračujte po bujaré Kozí ulici, kde si můžete dát pravý řecký gyros v Cosmopolis Grillu a pak vyzkoušet některý z pestré nabídky drinků Baru, který neexistuje. Kdyby vám to bylo málo, nově v Brně najdete i Whiskey bar, který neexistuje, tam však musíte zamířit opačným směrem – na Gorkého. Směřujete-li ke Kobližné a máte chuť na něco pro brněnský fast food trochu netypického, zastavte se u hladového okénka Phil’s, kde si v létě můžete dát grilované krevety nebo třeba chobotnici s ústřicovou majonézou.

Na stejné ulici vás čeká i něco sladkého k zakousnutí, otevřela se tu totiž prodejna Funky Donuts. Kromě barevných donutů tu ochutnáte také milkshake z mléka pocházejícího z domácí farmy, s čerstvým ovocem a belgickou čokoládou. Mňam. Příběh sám o sobě nabízí výlet do Cukrového nebe. Na Úvoze vás čeká tato cukrárna s venkovním posezením a jejich nebeské zákusky, dortíky, tartaletky a další laskominky.

Divadla mají sice prázdniny, ocitnete-li se však v čase oběda poblíž Malinovského náměstí, zamiřte na Sukovu. Nachází se zde Kabinet Múz, který je známý jako hudební klub, už více jak rok tu však přes den servíruje vydatné a nápadité veganské pokrmy Die Küche. Dát si jejich menu venku na zahrádce můžete letos v létě vůbec poprvé. Když jsme u veganských jídel, na ulici Jana Uhra zajděte do podniku Pizzapunk na výbornou veganskou pizzu. A jste-li milovníky asijské kuchyně, nevynechejte novou vietnamskou restauraci Zô! na Bayerově kousek od Lužánek, kde nabízejí v poledním čase bufet „all you can eat.“

A kam na pivo? Zkoušíte-i rádi piva různých druhů a chutí, na Starobrněnské je jedno místo přesně pro vás. Pivnice Dobré pivo, taktéž otevřená nedávno. A chcete-li vyrazit s kamarády na originální nebo oblíbený koktejl, barmanské umění můžete obdivovat třeba v Botanic Bar & Bistro na Botanické, který má pro své hosty také útulnou zahrádku pod střechou, kdyby náhodou zapršelo. Další tipy na nové podniky, letní zahrádky a inspirativní čtení o zážitkové gastronomii na vás čeká v letním vydání FOOD DRINK Brno. Tak dobrou chuť a krásné léto v Brně!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307