Czech Virtuosi s mladými talenty rozehrají Ernův sál

V neděli 5. června se v prostorách Ernova sálu na Staré radnici uskuteční unikátní koncert, který prostřednictvím vážné hudby propojí profesionály a mladou generaci. Komorní orchestr Czech Virtuosi v jeho rámci totiž vystoupí s mladými talenty.

Od svého vzniku v roce 1998 zaplňuje v brněnském hudebním životě orchestr Czech Virtuosi svou velikostí i repertoárem místo mezi velkými tělesy a komorními soubory. Vytvořili jej koncertní mistři Filharmonie Brno, operního orchestru Národního divadla a členové některých brněnských komorních souborů. Orchestr pravidelně vystupuje v rámci České republiky i v zahraničí, kde je nejčastějším působištěm Vídeň. Svoji lásku k vážné hudbě již od roku 2010 předává také nejmladší generaci, a to prostřednictvím společných koncertů.

5. června v 17 hodin se v Ernově sále uskuteční další z nich, tentokrát budou sólisty žáci Základní umělecké školy Smetanova Brno. V programu koncertu, který bude bez dirigenta, vystoupí devět mladých talentů od devíti do devatenácti let a mezi nástroji zazní flétna, violoncello, klavír či trubka. Vstupné na koncert je dobrovolné, finančně ho podpořil Jihomoravský kraj a Turistické informační centrum města Brna je jeho spoluorganizátorem.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307