Den architektury vás seznámí se stavbami napříč styly a staletími

Na přelomu září a října, o víkendu 30.9. a 1.10., bych vás rád pozval na celorepublikový festival Den architektury. Prozkoumejte spolu s předními architekty, teoretiky, historiky a dalšími odborníky veřejnosti běžně uzavřené architektonicky cenné budovy. Pořádající spolek KRUH si jako inspiraci pro letošní sedmý ročník zvolil téma vody, lidí a města.

Den architektury vás seznámí se stavbami napříč styly a staletími

Oživování prostoru podél břehů českých řek, význam vody jako nenahraditelného zdroje i nebezpečného živlu ve městech, prolínání kulturní a přírodní krajiny, ale také pozoruhodné stavbynové i historické, od industriálních komplexů přes rodinné domy po administrativní budovy: to vše je Den architektury. Festival probíhá ve více než 65 městech v Čechách a na Moravě, přičemž hlavním centrem oslav je Brno.

V Brně se budete moci podívat do nově otevřené výškové a kancelářské budovy Dorn a Vzorkovny nábytku. Historická architektura dýchající současností se představí v Uměleckoprůmyslovém muzeu či v Areálu lihovaru The Distillery. Program v Brně vám nabídne také procházku s architektkou Vandou Štěpánovou po nově obnoveném lesoparku Nový Lískovec, tradiční toulky s Martinem Malečkem po unikátním sídlišti Lesná ze 60. let, výpravu po industriální stopě města s architekty Romanem Čerbákem a Martinem Klenovským. Stranou nezůstanou ani architektonické klenoty jako vila Arnoldka, vila Stiassni, vila Tugendhat či Bauerův zámeček. Pro ty nejmenší s rodiči jsou připraveny tři kreativní a inspirativní architektonické workshopy. Den architektury je pro všechny.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307