Den Brna: Švédi budou dobývat Kraví horu

Brno si letos připomene 371. výročí slavné kapitoly z historie města a také hrdinství Brňanů při obléhání města Švédy v době třicetileté války v roce 1645.

Den Brna představí v pátek 12. a v sobotu 13. srpna tuto historickou událost přitažlivou a prázdninově laděnou odpočinkovou formou. Připraveny jsou kostýmované průvody a bitevní scény, při dobývání Kraví hory zaduní dělostřelecké salvy a návštěvníci budou mít šanci prohlédnout si historické zbraně nebo navštívit jarmark.

Program začne 12. srpna dopoledne dobovým jarmarkem na náměstí Svobody. V programu vystoupí i šermíři a kejklíři. Tamtéž se v 15 hodin uskuteční slavností zahájení Dne Brna. Hlavním dnem oslav bude sobota 13. srpna. Jarmark bude zahájen v 9 hodin, v programu na náměstí Svobody se představí 120 vojáků městské hotovosti, uskuteční se i „výcvik“ dětí v jednotlivých vojenských dovednostech. V 11 hodin odpochoduje vojsko směrem ke kostelu sv. Jakuba a položí květiny u hrobky Raduita de Souches. V 16 hodin vyrazí vojsko z centra na Kraví horu, na jejíž svazích se v 18 hodin odehraje vrchol oslav Dne Brna – bitevní ukázka z období obléhání města Švédy. Ve 21.15 zakončí Den Brna ohňostroj.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307