DIVADELNÍ SVĚT BRNO 2019

Prestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23.–28. května vstoupí do svého jubilejního desátého ročníku. A slavit bude ve velkém! Organizátoři do Brna přivezou více než padesát pozoruhodných představení z celého světa, zastřešených atraktivním tématem Evropský sen! Motto letošního festivalu je přitom jednoduché a nečekaně provokativní zároveň: Vítejte!

Divadelní svět 2019

Jsme hosté i hostitelé. Dědicové „kultury vítání“, která kdysi přivítala i naše předky. Máme odvahu a fantazii ji rozvíjet? A máme vůbec možnost ji nerozvíjet? Jsme ještě schopni vyslovit prosté slovo „vítejte“? V zemi, jejíž obyvatelé byli v minulosti nejednou odkázáni na pohostinnost druhých, a která letos slaví 30 let od chvíle, kdy ji demokratická Evropa přivítala zpátky? V Evropě, jejíž kultura je ztělesněním snu o vítání, začleňování a tvořivém míšení cizích kultur? Tváří v tvář lidem, kteří utíkají za snem o lepším životě, za evropským snem, o němž tak rádi tvrdíme, že dávno neexistuje? Jsme ještě schopni býti Evropany? Tyto a další otázky chce klást desátý ročník divadelního festivalu, který Brňanům závidí i za hranicemi naší země.

Do moravské metropole při té příležitosti zavítají význačné soubory nejen z Česka a Slovenska, ale také z Belgie, Jihoafrické republiky, Jižní Koreje, Komorských ostrovů, Madagaskaru, Martiniku, Německa, Norska či Polska. Hrát se bude nejen na známých adresách, jako jsou scény Národního divadla Brno, Divadla Husa na provázku, HaDivadla, Městského divadla Brno, Divadla Polárka nebo brněnské JAMU, ale také třeba v šapitó na Kraví hoře nebo ve známé Löw-Beerově vile.

Rozsáhlý festivalový program je pro přehlednost uspořádán do několika dramaturgických linií, které se v různých bodech protínají. Diváci se tak mohou těšit nejen na linii nazvanou podle hlavního tématu Evropský sen, složenou z klíčových inscenací vůdčích evropských divadel, jako jsou berlínský Maxim Gorki Theater nebo varšavský Nowy Teatr, ale také na zcela jedinečnou linii Evropa mimo Evropu, v rámci níž budou uvedena představení z Komorských ostrovů, Madagaskaru a Martiniku – omamná jako ylang-ylang, výbušná jako sopky, plná ostrovní naděje i neklidu. Dojde také k pomyslnému setkání tří velkých jmen skandinávského literárního a divadelního světa – Ibsena, Bergmana a Andersena. Již tradičně festival přivítá také řadu produkcí pohybového a tanečního divadla – od českého Cirku La Putyka až po dechberoucí jihoafrické zpracování Ravelova Bolera souboru Vuyani Dance Theater. Samozřejmostí bude množství představení pro děti s bohatým doprovodným programem vytvořeným lektory z brněnského Divadla Polárka, hradeckého Divadla Drak a českobudějovického Malého divadla. Lahůdkou pro milovníky současného humoru bude profil populárního mladého divadelníka Tomáše Dianišky, jehož divadelní hry představí ve svých inscenacích hned tři česká divadla.

Kompletní program festivalu a možnost zakoupení vstupenek on-line naleznete na webových stránkách. Při koupi vstupenek můžete využít také FESTIVAL PASSU DSB − při nákupu 4 a více představení získáte slevu 25 %.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307