Dny evropského dědictví 2018 v Brně

Letošní Dny evropského dědictví nesou podtitul Společné dědictví, společné hodnoty. TIC BRNO vás v sobotu 15. září 2018 provede čtyřmi dvojicemi architektonicky zajímavých budov a památek, vždy jednou novodobou a jednou starší, které tak objevíte v nových souvislostech. A připraveny jsou i vyhlídkové jízdy minibusem!

Paláce, kostely, hotel, hrad, dům, kostnice – vždy po dvou a s průvodcem místa znalým. Během jediné procházky si na vlastní oči ověříte rozlišnosti architektonických slohů a dostanete se i do běžně nepřístupných míst. Srovnáte si historickou a moderní architekturu. Vystoupáte do výšek, i sestoupíte do podzemí.

Prohlídky probíhají s českým výkladem a jejich kapacita je omezena, takže pořadatelé doporučují zakoupit si vstupenky v předprodeji.

A co uvidíte? Barokizovaný kostel sv. Janů s Loretou a funkcionalistickou pasáž Alfa, jeden z nejužších hotelů v Evropě – hotel Avion v kombinaci s Kostnicí u sv. Jakuba, pravoslavný kostel sv. Václava a bývalou vojenskou pevnost – hrad Špilberk a čtvrtou dvojici tvoří renesanční Dům pánů z Lipé a Palác Omega jako příklad současné architektury.

A že jsou pro vás dvě stavby málo? Pak je tu pro vás vyhlídková jízda minibusem za čtyřmi brněnskými vilami. Všechny byly postavené v první třetině 20. století a přesto jsou tak rozdílné: secesní Löw-Beer (1904) a Jurkovičova (1906), modernistická Stiassni (1929) a funkcionalistická Tugendhat (1930). Porovnejte je během dvouhodinové jízdy. Budete překvapeni!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307