Dny kvalitního designu na náměstí Svobody

Letošní adventní čas se v centru Brna ponese ve znamení nejen zajímavého kulturního programu a kvalitní gastronomie. Mezi tradiční nabídkou nejrůznějších vánočních dárků bude obzvláště vynikat zboží vystavené ve dvou skleněných CITY modulech. Právě zde se představí originální designové výrobky s puncem kvality.

Dny kvalitního designu na náměstí Svobody

December Design Days, jak je celá akce nazvána, bude na náměstí Svobody probíhat od 1. do 17. prosince a svůj sortiment nabídne řada špičkových tvůrců. Na jaké prodejce a designové značky se tedy návštěvníci vánočních trhů mohou těšit?

Theó&Company

Online store působící v Brně poskytuje širokou škálu krásných věcí pro život. Výběr se zaměřuje na sezónní kolekce oděvů značky Theó, jimž dělají společnost vybraní čeští a zahraniční designéři, značky a projekty. V nabídce jsou tedy i šperky, boty, tašky, grafiky, fotografie či obrazy.

Marie Mukařovská

Módní návrhářka Marie Mukařovská představí své kabáty, topy, sukně a šaty v příjemných střizích i materiálech jako jsou vlna, hedvábí, kašmír apod. Oděvy doplňují efektní detaily, např. třásně nebo flitry.

Jsem Studio

Při výrobě svého zboží využívají 3D tiskárnu a vytvářejí především šperky a žárovky. Zajímavé, originální, nápadné a lehce extravagantní šperky jsou zároveň vhodné i k dennímu nošení a dají se dobře kombinovat s různým oblečením. Jsou založené na průhlednosti a neobvyklém třpytu vytištěného materiálu.

Nápady pro Aničku

Tyto dárky jsou především inspirací pro kreativní zábavu dětí různých věkových kategorií. Nápady pro Aničku nabízejí např. hry a didaktické pomůcky, autorské grafiky, vkusné a hravé dekorace či originální reflexní brože a náhrdelníky. Vše je vyrobeno z nezávadných, převážně přírodních a recyklovaných materiálů.

Lustry Luminance

Nevšední a jedinečná svítidla, mezi nimiž vynikají lustry. Autorka návrhů Hana Jirků dokázala propojit dávnou eleganci s novými materiály. Křišťál nahradily sice plasty, ale elegantní křehká krása dokáže dodat interiéru stále ten správný šmrnc.

Agapornis Luis

Hravost, jednoduchost a funkčnost spojená se zajímavými a příjemnými materiály. To jsou esence, z nichž se skládají ručně vyráběné tašky, psaníčka, peněženky, obaly na knihy a mobily nebo závěsné dekorace.

Jindřich Plotica Stein

Tento sochař, malíř a designér vytváří autorské šperky z lité mosazi, která je galvanicky postříbřená. Vyrábí i číše ze stejně upraveného materiálu, doplněného sklem a drahými kameny. Umělec vytváří i medaile, sošky, přívěsky atd.

Dlouhá punčocha

Kočovné knihkupectví zaměřené na dětskou literaturu se specializuje na kvalitní a krásné knihy z české produkce, zajímavé tituly hledá ale i v zahraničí. Malí čtenáři se mohou těšit na knížky především z menších nakladatelství.

Reparáda

Tato módní dílna se inspiruje ve vintage střizích a celým svým srdcem podporuje myšlenky tzv. slow fashion. Reparádu nebaví rychlá móda z nadnárodních řetězců, a tak dává přednost kvalitě a osobnímu vztahu se zákazníky.

Plevel

Malé české ekologické květinářství připravuje kytice a zdobí prostory pro jakoukoliv náladu, pocit a příležitost a drží krok s jednotlivými ročními obdobími. Snaží se co nejvíce čerpat z české přírody a dokáže vykouzlit krásnou kytici z lučního kvítí a plevele.

Arki

Ucelená nabídka skandinávských a severských dekorací, doplňků a nádobí vyniká čistým aminimalistickým designem. Sortiment doplňují krásné české knihy pro děti a hračky, které časem neztrácejí svou hodnotu. Morrows Další brněnská značka se zaměřuje na navrhování a výrobu módních a interiérových doplňků především z plsti, kůže a kartonu pro dospělé i děti. Nabízí mimo jiné tašky, batohy, peněženky, dekorace nebo hračky a hry.

Klukovna

Široký výběr stylových a špičkových doplňků pro pravé gentlemany. Klukovna vyrábí luxusní motýlky, kravaty a kapesníčky do saka. Koupit tu lze i kožené peněženky či tašky, ale také třeba šle, hodinky, sluneční brýle, dřevěné motýlky a mnoho dalšího.

Totumo

Kolekce šperků, které jsou inspirovány rozmanitostí jihoamerické přírody, jsou vyrobeny z ořechu tagua, plodu palmy známého také jako rostlinná slonovina, někdy v kombinaci s plody acai nebo totumo. Zaujmou vás organické tvary šperků a jejich přirozená estetika.

IUmeni.cz

Originální autorské knihy a didaktické pomůcky českých výtvarníků. Knihy o designu, umění a architektuře.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307