Dny polské kultury v Brně

13. – 25. 4. 2015

Město Brno hostí letos již popáté festival Dny polské kultury, jehož cílem je představit nejen partnerské město Poznaň, ale i Polsko a polskou kulturu obecně. Návštěvníci festivalu tak budou mít od 13. do 25. dubna možnost seznámit se s polskou literaturou, divadlem, filmem, gastronomií atd. Záštitu nad touto akcí převzali primátor města Brna Petr Vokřál, primátor Poznaně Jacek Jaśkowiak a velvyslankyně Polské republiky v ČR Grażyna Barnatowiczová.

 www.dpk-brno.czHlavními organizátory festivalu jsou Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Odbor zahraničních vztahů Magistrátu města Brna. Dalšími partnery jsou Turistické informační centrum města Brna, kino Art, POLONUS – polský klub v Brně, restaurace Baroko, Polský institut v Praze, město Poznaň a Knihovna Raczyńskich.

V rámci Dnů polské kultury v Brně proběhnou aktivity projektu Brána jazyků otevřená III., realizovaného za finanční podpory Česko-polského fóra MZV ČR. Cílem projektu je vzájemné poznávání jazyků, literatury, kultury a historie obou našich národů. Společné kořeny budeme tentokrát hledat především prostřednictvím osobnosti Elišky Rejčky, královny české a polské.

Návštěvníci festivalu mají možnost zhlédnout několik literárních a divadelních představení a tři výstavy v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. Kino Art pak připravilo zajímavou přehlídku celovečerních a krátkometrážních polských filmů a diskusi o současném stavu polské a české kinematografie. Organizátoři festivalu nezapomněli ani na nabídku tradičního polského menu, která bude probíhat v restauraci Baroko po celou dobu festivalu.

Bližší informace o programu festivalu jsou k dispozici na www.dpk-brno.cz.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307