DO DIVADLA ZVE BARBARA HERUCOVÁ

Největším dubnovým divadelním lákadlem je pro mě návštěva kanadského improvizátora Lee Whitea. Lee patří ke světové špičce, projel celý svět a mezi 11. a 15. dubnem zavítá poprvé do Brna. V BuranTeatru odehraje dvě představení a povede dva workshopy.

 DO DIVADLA ZVE BARBARA HERUCOVÁ

Ve středu 11. dubna uvede představení Your 15 Minutes of Fame, ve kterém přizve k improvizaci také diváky. Věřím, že být s Leem na jevišti bude silným zážitkem i zábavnou podívanou pro všechny přítomné. Druhým představením bude 14. dubna Director’s Cut, ve kterém Lee vystoupí spolu s účastníky svého víkendového workshopu Meet Long Form. Přestože je workshop již vyprodán, kdokoli se může přijít podívat – i tato pasivní forma je ve Whiteově případě inspirativní. Několik málo míst zbývá dosud na workshop Characters You Recognize konaný 12. dubna.

Whiteovou návštěvou vyvrcholí probíhající přehlídka Měsíc improvizace, v jejímž programu jsou také další zajímavé akce, např. představení Motel od Džem Theatre nebo Esence od TAMTi. Improvizační divadlo, tj. divadelní tvorba, která se hraje bez předem daného scénáře a která vzniká přímo tady a teď před zrakem diváků, v Brně s Měsícem improvizace (trvá do 15. dubna) rozhodně nekončí. V úterý 24. dubna se v Redutě odehraje Improvozovna, ve které Michal Dalecký, Roman Blumaier, Jiří Jelínek, Jiří Kniha a Alexandr Stankov ukážou, jaké to je, užít si „bezuzdné jevištní rošťáctví“.

Poté se můžete přijít podívat třeba na představení Roots/Kořeny, jehož obsazení je naopak ženské. Petra Giňová a já v něm improvizujeme příběhy z rodinného prostředí ukazující, že žít v komunitě, kterou si nevybíráme, je nelehké i úsměvné. Představení jsme hrály na mezinárodním festivalu ve Würzburgu, v létě ho uvedeme v Paříži a v Brně je k vidění ještě 29. března v sále Ornis ve volnočasovém centru Lužánky. Improvizační duben zakončí 30. Alžběta Jelínková v BuranTeatru s premiérou představení Vyber si svou postavu.

Pokud však improvizace není vaším šálkem kávy, můžete věnovat svoji pozornost projektu Jako jeden (www.jakojeden.cz), ve kterém se spojilo 6 nezávislých brněnských divadel (BuranTeatr, divadlo Druhý Pád, Ensemble Opera Diversa, Divadlo Feste, Divadlo kjógen a Divadlo Líšeň), aby vám každý měsíc nabídla highlighty ze svého programu a společné předplatné za výhodnou cenu.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307