DO DIVADLA ZVE JAN CIMR

Ještě než se spustí první vlna podzimních premiér, není na škodu porozhlédnout se, co v září chystají malá brněnská divadla a nezávislé soubory. Dovolte mi vás pozvat do Polárky, BuranTeatru, Divadla Feste a Divadla Líšeň.

DO DIVADLA ZVE JAN CIMR

Máte-li děti (a vlastně i když nemáte), nenechte si 21.–23. září ujít festival Polárkový dort. Divadlo Polárka zde během tří dnů uvede všechny premiéry uplynulé sezóny – bylo jich celkem osm, takže na své si přijdou diváci každého věku. Pro děti to budou Pohádky 1000+1 noci v režii Jiřího Jelínka, dobrodružná pohádka Tamtadarova dobrodružství nebo František z kaštanu, Anežka ze slunečnic básníka Radka Malého. Naopak dospívajícím a dospělým je určena inscenace Prezidenti, která konfrontuje naše hlavy státu ve fiktivní předvolební kampani, či francouzská hra Vnitřní nepřítel v režii Filipa Nuckollse, v níž se na pozadí hrozby Islámského státu odhaluje téma manipulace a nebezpečná přitažlivost „silných vůdců“.

Tento rok festivalu přibude také druhá scéna v Björnsonově sadu – v šapitó se představí hostující soubory Geisslers Hofcomoedianten, Toy Machine, Studio Damúza a další, nebudou chybět ani koncerty (Golden Delicious, Polaris a Bombarďák) a divadelní dílny.

Úplně jiné divadelní výzvy chystá BuranTeatr. Tam se krom inscenační tvorby již nějakou dobu věnují divadelním workshopům pro veřejnost. S novou sezónou se tak opět otevírají improvizační dílny, kondiční tréninky fyzického divadla a během roku další workshopy a masterclassy nejrůznějších divadelních a performerských disciplín. Pro vážnější zájemce o divadlo jasná volba. Potřetí, záměrně z úplně jiného soudku, brněnské nezávislé Divadlo Feste vypsalo open-call o texty indických dramatiků, které uvede v rámci festivalu scénických čtení Specific. Sešlo se jich prý skoro třicet, dosud nepublikovaných a neinscenovaných textů v angličtině, hindštině a sánskrtu. Exotika v Brně!

A nakonec, dvacet let oslavilo v létě Divadlo Líšeň. Pokud ho náhodou neznáte, v září je ještě čas navštívit jejich představení, hraná většinou pod širým nebem. Je to vzácná kombinace – divadlo v nejlepším slova smyslu lokální, vázané k místu a komunitě, přitom ale se širokým záběrem žánrovým i tematickým, od pohádek až po vážnou politiku. I na kraji Brna se hraje skvělé divadlo.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307