Do divadla zve Kristýna Břečková

Letošní rok může být zásadní z hlediska změn rodičovské dovolené. Nově by ji tak bylo možné čerpat i v čase kratším, než jsou dva roky. Přiblížili bychom se tak skandinávskému modelu.

O výhodách a nevýhodách norského systému, kde se rodičovská standardně čerpá deset měsíců,

Do divadla zve Kristýna Břečková

přičemž alespoň dva měsíce musí zůstat doma s dítětem otec, napsal pro Divadlo Feste původní hru dramatik Fredrik Brattberg. Držitel Ibsenovy ceny za literaturu sleduje ve hře Dítě. Člun. dopad kratší rodičovské dovolené na vzájemné vztahy mezi rodiči i jejich vztahy s okolím a především se samotným dítětem. Příběh se odehrává během jediného dne, kdy dítě poprvé odchází do jeslí. Co když ale matka zaváhá? A co když zaváhá otec? Není rok a půl staré dítě na jesle malé? Co budou rodiče bez dítěte dělat?

Inscenace je sondou do základů bezpočtu domácností v evropském, angloamerickém a skandinávském kontextu, kdy se na krajní mez pochybnosti dostává naše potřeba být vždy něčím víc – být lepším partnerem či partnerkou, matkou nebo otcem a v neposlední řadě si důsledně budovat kariéru. Brattberg svůj text strukturuje do krátkých scén, které nabízejí možnosti, a je jen na nás, na nestranných pozorovatelích svých životů, kterou variantu si vybereme. Možné jsou všechny. Divadlo Feste v Brně působí osmým rokem. V uváděných inscenacích se často zaměřuje na tabuizovaná, politická a sociální témata, která komentuje. Nová hra Dítě. Člun. není výjimkou. Zveme vás na její premiéru, která se uskuteční 29. března v Kabinetu Múz.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307