DO DIVADLA ZVE KRISTÝNA STAROŠTÍKOVÁ

Sítko, festival každoročně vznikající v rámci Ateliéru divadla a výchovy na Divadelní fakultě JAMU, se bude letos konat již posedmnácté, a to od středy 29. 5. do neděle 2. 6. v prostorách Divadelní fakulty JAMU a v Divadle na Orlí.

Letošním tématem je Rezonance. Festival tvoří několik dnů setkávání se, mnoho intenzivních diskuzí, konfrontací, inspirace a přísun aktuálních informací pro všechny, kteří mají k divadelnímu vzdělávání blízko. Taktéž se můžete těšit i na off-programové večery, které se budou konat ve známých brněnských klubech.

Cílem festivalu je umožnit setkání všem zájemcům o divadelní vzdělávání, současným i budoucím studentům ateliéru a jeho absolventům, pedagogům, studentům ostatních oborů i jiných uměleckých škol a odborníkům z oblasti divadelní výchovy. Důležitou součástí festivalu je představení absolventských projektů a inscenací a prezentace výstupů, které byly vytvořeny studenty ateliéru během akademického roku. Sítko rovněž představuje prostor pro vystoupení amatérských souborů a souborů fungujících pod vedením ateliérových absolventů.

Pokud se chcete kulturně naladit ještě dříve, doporučuji navštívit květnové premiéry brněnských divadel. Divadlo Husa na provázku uvede premiéry dvou nových inscenací, a to Pravidla bincárny (v neděli 12. 5., v režii Anny Davidové) a Ticho na zemi (31. 5., v režii Doda Gombára). V Divadle Bolka Polívky bude mít 10. 5. premiéru komedie Klíště, jejímž autorem i režisérem je sám Boleslav Polívka. V divadle Reduta bude 17. 5. uvedena premiéra dramatu Gerharta Hauptmanna Před východem slunce, v režii Ewalda Palmetshofera. A pro nejmenší členy publika je v Divadle Polárka na 18. 5. přichystána premiéra inscenace Jak děti zachránily motýly.

Zároveň nemůžu opomenout největší a nejočekávanější událost roku, a to Divadelní svět Brno, který letos slaví svůj jubilejní 10. ročník. Mezinárodní setkání, na kterém vystoupí divadelní soubory z Česka, Slovenska, Belgie, Francie, Jihoafrické republiky, Jižní Koreje, Komorských ostrovů, Madagaskaru, Martiniku, Německa, Norska, Polska a Slovinska, se uskuteční ve dnech od čtvrtka 23. 5. do úterý 28. 5. v Národním divadle Brno, Divadle Husa na provázku, Divadle na Orlí, Divadle Polárka, HaDivadle, Městském divadle Brno a ve Studiu Marta.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307