DO DIVADLA ZVE LUCIE ANDĚLOVÁ

Ahoj. Jmenuji se Lucie Andělová, jsem herečka HaDivadla a opravdu netrpím slovním exhibicionismem, nejsem výřečná, jsem paranoidní introvert, hysterka a chci vás pozvat do divadla. A myslím to s vámi dobře. Stejně jako Věra.

foto

Voilà, naše Vernisáž! Teda, ne naše. Napsal ji Václav Havel, že jo. 70. léta, bytová sebenormalizace, ideální domácí soužití, Věra a Michal jsou skvělý pár, mají i krb a Bedřich je jejich nejlepší přítel. No jo, jenže Bedřicha prostě něco žere, víte. Ta doba, člověk má pocit takový marnosti. To znáte, že? Milí milovníci divadla, teď zpozorněte. V Brně existuje spousta vykutálených hlav a tato horda chytrých mozků vymyslela, že by se Vernisáž mohla zahrát v Panelandu. Rozumíte, Paneland jako výstava urbanistického a designerského projektu panelákových sídlišť 70.–80.let, opravdový kvartýr s ksichtem! Takže, co dělat? Ano, správně, kápli jste na to. Tohle si prostě nemůžete nechat ujít! Jděte do divadla! Myslím to s vámi dobře.

Březen, do divadla vlezem. V našem případě vlezem do Moravské galerie na výstavu největšího československého experimentu Paneland, kam vás srdečně zvu na představení Vernisáž. Kdy? 5.–6. 3. A co dalšího kulturně napecikutáleného se bude dít v Brně v březnu? Je toho moc! Zajímejte se! Já mám zálusk na inscenaci v divadle Reduta, kde se chystá premiéra představení Věra, kterou pro Národní divadlo Brno napsala Simona Petrů. Zase ta Věra. A zase ta doba. Tuhle Věru ale nehraje Andělová, hraje ji Štefanová. A je to příběh inspirovaný osudem Věry Čáslavské. Znáte to, někde se blbě zatváříte, nedej bože odvrátíte hlavu a už máte zaděláno. Na problém. Na malér, který se s vámi táhne několik let. Co dělat dál? Jak žít s touto depresí normalizačních let a nezbláznit se? Bojovat za pravdu? Má to smysl? Kývejte hlavou směrem dolů a zase nahoru, opakovaně, a pojďte do divadla. Já se tam podívat půjdu. Premiéra 2. 3., divadlo Reduta. A víte co? Myslím to s vámi dobře.

Čau, uvidíme se v DIVADLE!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307