DO DIVADLA ZVE MARTINA PROCHÁZKOVÁ

Pokud máte rádi divadlo a navíc rádi objevujete jeho nové formy, pak se máte v květnu rozhodně na co těšit. V rámci mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno totiž přijede populární Divadlo bratří Formanů se svojí nejnovější inscenací Deadtown! A k vidění toho bude mnohem víc…

Bratři Formanové se ve své inscenaci Deadtown vydávají spolu s diváky na Divoký západ. V dobovém saloonu, který ve dnech 23.–29. května rozbijí na Moravském náměstí, se odehraje příběh plný napětí, v němž není nouze o drsné pistolníky, krásné tanečnice a bar plný whiskey. Těšit se můžete na výpravnou podívanou, kterou oživují nápadité loutky, dechberoucí filmové projekce, živá hudba, tanec i akrobacie. Jak je již u tohoto souboru zvykem, na představení se pobaví všichni, bez rozdílu věku.

Jestliže máte rádi nový cirkus, pak byste si neměli nechat ujít další dvě výjimečné inscenace, které se v květnu objeví v Brně. První z nich je kanadsko-americký kabaret Strange Comedy, který se odehraje 2. května v cirkusovém šapitó v Lužánkách. Tato podívaná plná magie, cirkusových kousků, ale také humoru byla vytvořena pod vedením Soizicka Héberta a Alexe Navarra ze slavného souboru Cirque du Soleil.

Měli jste už někdy v divadle pocit, že to, co vidíte, snad ani nemůže být skutečné? Že to přece není možné, aby se na představení nestala žádná chyba? Přesně tímto tématem se inspiroval režisér Vít Neznal, který se svým souborem vytvořil inscenaci nazvanou příznačně Chyba. I když se toto představení hlásí především k novému cirkusu, velký prostor tu zaujímá také pohybová a verbální klaunérie. A jak podotýká sám režisér: „Existuje určitá pravděpodobnost, že se během představení nestane žádná chyba…“ Ale nebude jistější si to naživo ověřit 27. května v lužáneckém šapitó?

Stále ještě váháte, na co v květnu do divadla vyrazit? Pak se nechte inspirovat na stránkách www.divadelnisvet.cz. Festival Divadelní svět Brno, který proběhne 24.–28. května, ve svém programu nabízí téměř padesát představení. Vyberou si jak zastánci klasické činohry, tak milovníci tance a pohybového divadla. A zkrátka nepřijdou ani rodiny s dětmi, ani fanoušci alternativní tvorby.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307