DO DIVADLA ZVE MILAN HOLENDA

Radit čtenářům KAMu, kam v Brně za dobrým divadlem, je jistě nošením dříví do lesa. Pokusím se ale poskytnout pár tipů a necháte-li se inspirovat, třeba se tam i potkáme.

DO DIVADLA ZVE MILAN HOLENDA

Začnu s inscenacemi, na které bych se v únoru sám rád vypravil. První se hraje hned 1. února v divadle Polárka. Naše třída režiséra Břetislava Rychlíka sleduje paměti spolužáků jedné třídy vesnické školy. Polovina žáků jsou křesťané, polovina Židé a na dveře klepe druhá světová válka. V punkovém divadle Druhý pád můžeme zhlédnout zbrusu novou komedii s prvky stand-upu Šamrova čtverka. Ryze autorská hra v režii Radka Petráše vychází z pera Jakuba „Šamra“ Kadlece. Jak se protnou osudy čtyř postav? Jak to skončí? A skončí to vůbec? O tom se můžeme přesvědčit třeba 5. 2.

Také bych rád zašel na Mechanický pomeranč do Studia Marta (23. 2.). Upřímně mě zajímá, jak si končící studenti s adaptací slavného filmu Stanleyho Kubricka poradili. Navíc jsem v Martě tuto sezónu ještě nebyl a rád bych to napravil. František Derfler se loučí s Divadlem U stolu režií hry Ch. D. Grabbeho Don Juan a Faust. Tyto dva hrdiny na jedné scéně, navíc v jedné hře a ještě hrané Viktorem Skálou a Janem Kolaříkem, si můžeme vychutnat 26. 2.

Z toho, co jsem poslední dobou v brněnských divadlech naopak již viděl, nemohu nedoporučit inscenaci Národního divadla Brno Odyssea (8. 2.). Na činohru Mahenova divadla velice netradiční inscenace německé režisérky Julie Wissert zaujme především výraznou pohybovou stylizací a sehraností herců, kteří jsou – doslova – jedno tělo.

A na závěr si ještě dovolím ctěné čtenáře pozvat na návštěvu představení, která jsem sice neviděl, zato v nich oni mohou vidět mě. Režisér Michal Dočekal nastudoval v Divadle Husa na provázku Dynastii. Hra Stefana Massiniho líčí osudy tří generací mužů z židovské rodiny Lehmanů. Od příchodu prvního z nich do Ameriky, přes založení banky Lehman Brothers, dvě světové války až po její krach v roce 2008. Inscenace Boží koně, kterou jsme nastudovali v Divadle Feste pod vedením Jakuba Čermáka, vychází ze stejnojmenné knihy marockého spisovatele a výtvarníka Mahi Binebine. Reflektuje skutečnou událost teroristického útoku v Casablance z května 2003. Zkoumá přerod dětí vyrůstajících v chudinské čtvrti Sidi Moumen v sebevražedné atentátníky.

Ať už si vyberete z inscenací mnou doporučených nebo jiných, přeji šťastnou ruku :)

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307