DO DIVADLA ZVE ONDŘEJ CHALUPSKÝ

Léto divadlu v Brně a okolí rozhodně přeje. Po nabité divadelní sezóně se přesouvá ven, pod večerní oblohu. Mám radost, že od 22. července se naplno rozjede již třetí ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky, u kterého samozřejmě nebudu chybět. Možností, kam v létě zajít za divadlem, bude celá řada. A určitě zbyde čas i na to užít si pořádně divadelní prázdniny, odpočinout si a pak s o to větším elánem přivítat novou sezónu.

DO DIVADLA ZVE ONDŘEJ CHALUPSKÝ

Už tradičně se v Brně konají Letní shakespearovské slavnosti, letošní premiérovou novinkou bude melancholická komedie Dobrý konec všechno spraví v režii Jana Antonína Pitínského. Jde o méně často uváděnou Shakespearovu hru, což může být pro mnohé lákavé. I letos se Slavnosti budou konat na otevřené scéně hradu Špilberk, až do 10. srpna.

Pro ty, kdo propadli kouzlu nového cirkusu, nebo pro ty, kdo mají rádi nevšední divácké zážitky, doporučuji novocirkusový program na festivalu Maraton hudby Brno. Uskuteční se pod garancí Letní Letné, která přiváží do ČR ty nejlepší soubory nového cirkusu. Hlavní hvězdu letošního ročníku, francouzské představení Cirque Inextremiste, uvede s předstihem právě u nás v Brně. Má jít o kolotoč neuvěřitelných, příjemně mrazivých akrobatických kousků, a tak je od 9. do 12. srpna rozhodně na co se těšit.

Máte doma dítě, které má herecké sklony a rádo se předvádí? A přemýšlíte, jak ho o prázdninách zabavit a zároveň potěšit? V Divadle Bolka Polívky jsme připravili pro děti od 1. do 4. třídy letní divadelní kurz s názvem „Šašek počmáranej“. V průběhu týdne budou děti společně se zkušenými lektorkami pracovat na vlastní divadelní inscenaci. Kurz proběhne ve dvou turnusech – od 9. do 13. července a od 27. do 31. srpna.

V úvodu zmiňovaný 3. ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky od 22. července do 5. srpna zaplní nádvoří Staré radnice. Přijďte si společně s námi užít kouzelnou atmosféru s oblíbenými herci. Těšit se můžete na Annu, Bolka a Vladimíra Polívkovy, na Chantal Poullain, Janu Krausovou, Karla Rodena, Boba Klepla a další. Vůbec poprvé zde uvedeme představení Srnky a Letem sokolím, která se na naší domovské scéně těší velké oblibě.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307