Do divadla zve Ondřej Elbel

Léto nemusí nutně pro všechny herce znamenat divadelní prázdniny. Soubory často vyrážejí ze zatemnělých sálů na čerstvý vzduch. V této rubrice ostatně najdete další podrobnosti... Pojďme se ale zaměřit na výrazné inscenace, které vznikly v Brně v první polovině letošního roku a na které se můžete těšit i na podzim.

Jednou z nejočekávanějších inscenací letošního jara bylo Otvírání studánek Alfréda Radoka v Národním divadle Brno. Hru Martina Sládečka o osudech jednoho z nejvýznamnějších režisérů minulosti režíroval jeden z nejvýznamnějších režisérů současnosti Jan Antonín Pitínský a očekávání byla naplněna víc než vrchovatě. Neustálý vzestup kvality repertoáru NdB potvrzuje kromě dalších činoherních (např. Petrolejové lampy, Podezřelá krajina s anděly) i operních inscenací (mj. Epos o Gilgamešovi/Dido a Aeneas) také třeba balet v choreografii Maria Radačovského, Lukáše Timuláka a světové hvězdy Jiřího Kyliána nazvaný Petit Mort.

V Divadle Husa na provázku zaujala další Pitínského inscenace. Na motivech dvou románů slovenského spisovatele Rudolfa Slobody je postavena hra nazvaná podle jednoho z nich – Uršula.

V HaDivadle byl asi nejvýraznějším jarním počinem Čechovův Strýček Váňa v režii Ivana Buraje, který se rozhodl přenést ruskou klasiku do současnosti a vyprávět ji moderním divadelním jazykem.

V Buranteatru rozhodně potěší ulítlá inscenace režiséra Šimona Cabana. Univerzální sci-fi líčí příběhy herců, kteří pro ČT Brno natáčejí fiktivní seriál Cosmotrip.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307