Do divadla zve Stanislav Moša

Prohlížím si výsledky těch rozličných anket a zjišťuju s potěšením, kolik lidí z celého světa mi závidí, že žiju v Brně. Já si Brno dávno zvolil bez konzultací s kýmkoliv.

Městské divadlo Brno, Titanic. Foto: Jef Kratochvil

Když mi opakovaně dávali různé nabídky z Prahy i ze zahraničí, abych tam či onde řediteloval nějaké jiné divadlo, nenechal jsem se zlákat řečmi typu: „Teprve v Praze můžeš ukázat, co v tobě je…“, nebo urazit hláškami jako: „Brno je provinční zapadákov…“

Rozhodl jsem se dávno žít a tvořit v Brně, stejně jako se Vincent van Gogh rozhodl malovat svá díla v Provence, i když se mu v Paříži smáli, že tam nejsou žádné galerie, ani mecenáši. On na to odpovídal: „…ale je tam moje Slunce…“.

Mé brněnské Slunce nejvýrazněji září mezi ulicí Lidickou a třídou Kpt. Jaroše. Upsal jsem se dávno divadlu, a tak dnes už moc dobře vím, že bych na světě našel jen málo měst, která jsou pro dobré divadlo tak dobře stvořená.

Na světě existují dvě hlavní sídla divadla: londýnský West End a newyorská Broadway. Mnoho z těch, kteří je měli možnost navštívit, nám píše, že jsou naše divadelní představení když ne lepší, tak srovnatelná se vším, co se tam na jevištích odehrává. Uvádíme 80 % původních nebo jinde u nás nerealizovaných děl. Jen letošní rok jsme zahájili českou premiérou muzikálu TITANIC, následuje česká premiéra rockového muzikálu Evangelium o Marii a pak uvede režisér P. Gazdík českou premiéru pohádkového muzikálu Prodanýsmích…! Kde jinde to můžete vidět?

Stanislav Moša
Ředitel MDB
režisér, dramatik

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307