DO DIVADLA ZVE ZDEŇKA VLACHOVSKÁ

Sedím u počítače, skládám písmeno k písmenu obklopena dny, kdy se střídá jasná obloha se zamračenou, vítr, déšť, vichřice, co láme stromy, a zničehonic jasné nebe plné slunce a jarní naděje. Stejně tak, jak je pestré aprílové počasí, je pestrá dubnová nabídka brněnských divadel.

DO DIVADLA ZVE ZDEŇKA VLACHOVSKÁ

Mrazivé jako časně jarní rána. Takové pocity si člověk jistě odnese po zhlédnutí dramatizace knihy Kateřiny Tučkové v režii Mariána Amslera – Vyhnání Gerty Schnirch. Není lehké se otočit a dívat se tady a teď na bolestné situace, je snazší nevidět a zapomenout. Ale jak praví klasikové: „Kdo se nepoučí z historie, je nucen ji opakovat.“ Jsem ráda, že se HaDivadlo tohoto silného tématu nevyděsilo, ale naopak vytěžilo i z jeho jisté přitažlivosti. Silný vichr energií mladých lidí z celého světa můžeme čekat v prvním dubnovém týdnu díky Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Ta totiž pořádá 29. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER prezentující tvorbu studentů vysokých uměleckých škol napříč všemi kontinenty. Během festivalu dochází ke střetu postojů, názorů a generací. Dvanáct nejlepších ze čtyřiceti pěti přihlášených divadelních škol z celého světa máte jedinečnou šanci vidět v Brně.

Hravé sluneční paprsky do brněnské dětské divadelní scény jistě přinese skvěle provedené představení Papageno hraje na kouzelnou flétnu v režii Tomáše Pilaře, na scéně Reduty. Můžete se také vydat za tajemstvím staroindické báje o princezně Sávitrí – na loutkovou stínohru Divadla Líšeň. Osvěžující déšť přináší Divadlo Barka v Králově Poli obzvláště pro milovníky tance, netypického divadla i německého jazyka, kteří tolik kulturních příležitostí v Brně nemají. Taneční konzervatoř Brno tu představí večer Tanec na dosah ruky. V rámci přehlídky Brnkačka 2019 můžete vidět smutnou komedii Koupačka i trochu veselou tragédii Dům Bernardy Alby. Velkou radostí je již XII. ročník Mezinárodního studentského festivalu v německém jazyce DREHBŰHNE BRNO 2019.

Tak si připravte deštníky i sluneční brýle, nalaďte se na drama, komedie i taneční zážitky a těšte se na milá setkání. Protože takový je apríl.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307