Do kina zve Eva Petláková

Z říjnové nabídky premiér v kinech vybírám dvě, které zcela jistě najdete v programu Scaly. První je francouzský film Léto 85 režiséra Françoise Ozona. Režiséra, který rád překračuje hranice společenských tabu, s oblibou se věnuje tématům, jež nejsou úplně příjemná – a to nejen ta sexuální, ale i rodinná a vztahová.

V říjnu bude mít premiéru francouzský snímek Léto 85. Foto: archiv distributora

To vše s už dnes charakteristickým ironickým humorem, skrytým tajemstvím a vždy s hlubokým ponorem do nitra hlavních postav. Dočkáte se toho i v jeho novém filmu, příběhu dvou kluků, kteří se potkají na francouzském pobřeží v létě v půlce osmdesátých let. Z rádií hrají The Cure, Bananarama a Rod Stewart a velké přátelství začíná. Druhým filmem je Chlast dánského režiséra Thomase Vinterberga. Ten se prostřednictvím svých hrdinů – čtyř kamarádů a středoškolských učitelů – rozhodne prozkoumat, co je pravdy na teorii, že by člověk měl žít s neustálou hladinou alkoholu v krvi. Když Churchill dokázal vyhrát druhou světovou válku s notnou dávkou alkoholu v krvi, kdo ví, co způsobí pár kapek jim a jejich studentům? V jedné z hlavních rolí naprosto skvělý Vinterbergův oblíbený Mads Mikkelsen. A rodiče s dětmi zvu velmi na festival Malé oči, letos na téma Cesta je cíl.

Festival nabídne nejen nové filmy pro děti s rodiči, ale taky super doprovodný program, který připravuje naše Studio Scala, včetně animačních a výtvarných dílen, pohádek knižních i vyprávěných a nových technologií (letos bude možnost podívat se na VR cinema, film ve virtuální realitě). To vše v jednom celém dni – 24. 10. ve Scale.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307