DO KINA ZVE JAN BODNÁR

S devatenáctým ročníkem Mezipater vykročíme ven z limitujícího území reality a ponoříme se do světa imaginace. Letošnímu filmovému výběru vévodí filmy kladoucí důraz na styl a zapojování nerealistických prvků, jež narušují fikční svět snímků.

DO KINA ZVE JAN BODNÁR

Brněnská Mezipatra slavnostně zahájíme 16. 11. ve Scale úvodním ceremoniálem, jehož moderátorkou bude Adéla Elbel, a následnou projekcí rakouského snímku L´Animal. Dynamický příběh o objevování vlastní sexuality a genderu se dotýká i aktuálně palčivého tématu sexuálního obtěžování.

Hlavní hrdinka Mati si užívá výlučnou pozici jediné dívky v motorkářském gangu až do chvíle, kdy se sblíží s outsiderkou Carlou, jež byla doposud terčem jejich šikany. Poslechne Mati své city, nebo se bude chovat podle očekávání okolí? Dojmy z filmu si budete moci posléze společně sdělit na nejanimálnější party tohoto podzimu za doprovodu neutuchajících rytmů Martina Hrdiny a Michala Pavlíka alias TYJSITY DJs.

V hlavní soutěži celovečerních filmů se dále můžete těšit například na aktuální festivalovou senzaci, belgický snímek Dívka režiséra Lukase Dhonta oceněný na festivalu v Cannes. Do prostředí mužské eskortní skupiny nahlédnete díky esteticky atraktivnímu britskému snímku Pohlednice z Londýna. Téma nápravných táborů pro homosexuální jedince poodhalíme díky hvězdně obsazenému americkému snímku Převýchova Cameron Postové v hlavní roli s Chloë Grace Moretz. Asijskou kinematografii letos reprezentuje thajský snímek kontemplativní esejí nad hodnotami lidského života, lásky a odpuštění.

Kromě dalších pěti soutěžních filmů nabídne festival i hlavní soutěž krátkých filmů, dokumentární sekci, retrospektivu a samozřejmě bohatý doprovodný program. Mezipatra v Brně zakončí 23. 11. exkluzivní projekce kultovního queer filmu Růžový Narcis z roku 1971. Fantazie mladého prostituta nás v něm přivádí do sultánova paláce i španělské koridy a v rámci našeho festivalu bude v českých kinech k vidění vůbec poprvé. Mezipatra samotná se vždy snažila být otevřeným prostorem, který dává možnost oddat se vlastním fantaziím a nezůstat ve svazujících konvencích a škatulkách každodennosti. Společně s hrdiny letošních filmů se tak můžeme vydat mimo realitu, neboť schopnost imaginace je osvobozující a nikdo nám ji nemůže vzít.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307