Do kina zve Miloš Henkrich

V prosinci do kin míří celkem čtyři filmy – dva hrané a dva dokumenty. Přání k mání je hraný film pro celou rodinu a slibuje být vánočním filmem plným kouzel. Neméně oddechová bude bezpochyby zimní komedie situovaná do zasněženého Špindlerova Mlýna, ve které hrají mimo jiné Polívková, Kohák a Vašut. Publikum si může zavzpomínat u dokumentu Motorband: Restart na stejnojmennou hudební kapelu a hudební underground 80. let.

Do kina zve Miloš Henkrich

Tuto sestavu pak uzavírá zřejmě nejpozoruhodnější snímek – Universum Brdečka, věnovaný personě Jiřího Brdečky, od jehož narození uplyne rovných 100 let.

Brdečka byl respektovaný režisér animovaných filmů (mezi světovou špičku se zařadil nejpozději v roce 1963, když byla v Annecy oceněna jeho Špatně namalovaná slepice) a hlavně scenárista celé řady populárních komedií (Císařův pekař a Pekařův císař, Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, aj.). Dokumentarista Janek obchází zavedené a užívané postupy jako rozhovory pamětníků a užívání dobových archivů, když se chce dostat blíž k Brdečkově osobnosti fascinované uměním i kýčem.

Snímek nyní stojí na konci řady dokumentů o tvůrcích českého (nejen) animovaného filmu. Na počátku znovuoživeného zájmu byl Filmový dobrodruh Karel Zeman (Tomáš Hodan, 2015), po něm následovaly televizními dokumenty Bořivoj Zeman (2017) a Hermína Týrlová (2017).

Universum Brdečka je dalším nevšedním filmem pro všechny, kdo chtějí nahlédnout do zákulisí českého filmu.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307