Do kina zve Miloš Henkrich

Kdo chce v únoru jít do kina, důvody proč a nač vyrazit si snadno najde. Ačkoliv ještě v prosinci vypadala nabídka nových filmů docela chabě, distribuce na poslední chvíli posílila o několik novinek. Brněnská kina ovšem nabídnou řadu různorodých alternativ k většinové nabídce.

Do kina zve Miloš Henkrich

Začátkem měsíce (od 5. do 9. února) se vůči konvencím nejradikálněji vymezuje festival Future Gate. Publikum se může těšit na kyberpunkovou klasiku, např. na kultovní film Tetsuo (1988), Total Recall (1990) či na uhrančivou anime Ghost in the Shell: Innocence (2004). Fajnšmekr pak možná zatouží po setkání se španělským brakem v podobě filmů H0us3 (2018) a Ježíš ti ukáže cestu... k dálnici (2019).

Reputaci si španělská kinematografie napravuje samostatnou přehlídkou až v závěru února (La Película, 24.–26. 2.), byť o poznání skromněji než v Praze.

Zásadním titulem je válečný snímek 1917. V lednu byl oceněn dvěma Zlatými glóby (za nejlepší filmové drama a za režii) a do únorového oscarového večera vstupuje s deseti nominacemi. Možná nejosobnější a nejsubjektivnější film Sama Mendese (Americká krása, Mariňák) vznikl podle vzpomínek režisérova dědečka na 1. světovou válku. Pozoruhodný není ani tak osobním vztahem k vyprávění, ale i z technického hlediska: vytváří iluzi, jako by byl celý natočen na jeden záběr.

Sam Mendes v 1917 rozvíjí vlastní experiment z poslední bondovky Spectre (2015), kde James Bond (Daniel Craig) prochází čtyři minuty dlouhou, zdánlivě nepřerušenou dynamickou expozicí. Na propagační strategii je pozoruhodné, že 1917 pracuje s obdobnými očekáváními jako Nolanův Dunkirk.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307