Do kina zve Miloš Henkrich

Podzimní kinonabídka je nejistá. Kdykoliv se může smrsknout z plánovaných šestadvaceti titulů na tragickou březnovou nadílku. Této obavě vzdorují dva blockbustery – Mulan a Kingsman: První mise, skupina artových snímků, několik romantických titulů a jedenáct českých filmů (spolu s jedním slovenským).

Do kina zve Miloš Henkrich

Z tuzemské tvorby vyčnívá ambiciózní černobílá Krajina ve stínu od Bohdana Slámy. Dětské publikum vyhlíží animované pásmo (Mlsné medvědí příběhy) spolu s pohádkou (z jara přesouvaná Princezna zakletá v čase). Objeví se dvě romantické komedie (Ženská pomsta, Bábovky) a jeden ryze artový snímek (Divadlo Na zábradlí – Tajný agent). Pomyslnými krajinami ve stínu je pětice českých dokumentů. Někdy doslova (Kiruna a minoritně produkované Provinční městečko E), jindy v přenese Bulavaném smyslu – hudební portréty (Rytmus: Tempos a Postiženi muzikou). Dokumentární Králové videa se sami označují za „příběh českého rychlodabingu“. Ač pro kritika Andreje Stankoviče byly videokazety „vedle lehkých topných olejů jedním z největších podvodných byznysů“, konec 80. let a 90. léta si bez nich nelze představit.

Komu jedni Králové videa nestačí, pak nedávná historie VHS coby globálního fenoménu a jeho lokálních obměn je dostatečně výživná a vydá na několik večerů, byť pouze v pohodlí domova. Za vidění jistě stojí skvělý krátký dokument z Brna – VHSRip: Lesk, bída, pirátův syn a jeho video (2013, r. Zdeněk Skokan), dostupný na YouTube. Dalším příjemným překvapením může být dokument o rumunském rychlodabingu Chuck Norris vs komunismus (2015, r. Ilinca Calugareanu), dostupný na HBO.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307