DO KINA ZVE PAVEL NOVÁK

Vánoce jsou obdobím příběhů šťastných konců. Bez ohledu na to, jaký máme k těmto svátkům vztah, většina z nás dobrovolně potlačí nebo zcela odhodí své intelektuální já a nechává se unášet příběhy, v nichž je zlo po zásluze potrestáno a dobro dostane nějakou tu odměnu. Vánočně naladění peciválové se spokojí s tradiční nabídkou českých televizí, ti aktivnější můžou vyrazit třeba do kina.

DO KINA ZVE PAVEL NOVÁK

Skvělá zpráva je, že letos v prosinci se dá za filmovou zábavou vyrážet opakovaně. Oceníte to zejména ve chvíli, kdy máte doma (podobně jako já) puberťáka, jenž sváteční zjihlost ukrývá pod nánosem demonstrativní suverenity, a zároveň slečnu, která si ještě není úplně jistá, jak to s tím Ježíškem doopravdy je.

Synův vánoční kinoseznam zahrnuje tři položky. Aquamana z comicsové stáje DC Comics, protože svět potřebuje nějakého toho superhrdinu i na konci roku a ukázky slibují opulentní podvodní dobrodružství. Dalším je Bumblebee, vlastní film vůbec nejoblíbenějšího Transformera (to jsou roboti z vesmíru, kteří se na Zemi maskují jako auta, v případě Bumblebeeho je to hodně jetý Volkswagen Brouk). A protože je syn poměrně sečtělý, ještě před svátky budeme muset vyrazit na adaptaci fantasy Smrtelné stroje, což je první díl ságy, pod kterou je podepsaný tvůrce Pána prstenů a Hobita Peter Jackson. Jiné doporučení asi není potřeba.

I dcera má tři tipy. Nestydím se za to, že do ní odmalička vtloukám filmovou klasiku, takže Mary Poppins s Julií Andrews zná skoro nazpaměť a remake s Emily Blunt v roli kouzelné a okouzlující chůvy je proto tak trochu povinnost. Sněhová královna: V zemi zrcadel je klasický zimní animáč inspirovaný Andersenem, vizuálně dokonalý kýč jako bič plný roztomilých zvířátek a srdnatých hrdinů, ale co byste pro rozzářená dívčí očka neudělali. Abych její estetické cítění trochu zkalibroval, vezmu ji taky na rozkošnou francouzskou komedii Vánoce a spol., která uličnicky a s nadhledem popisuje Santův strastiplný výlet na Zemi ve snaze zachránit ochořelé vánoční skřítky.

Abych byl upřímný, byť mám filmy rád, jsem jen člověk a je dost možné, že po téhle náloži začnu být trochu protivánočně naladěný, cynický a budu alespoň doma vyžadovat audiovizuální klid. I když ty Tři oříšky pro Popelku a Lásku nebeskou si i přesto dát musím. Jako každý rok.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307