DO KINA ZVE RADEK PERNICA Film

O tom, že je současná skejtová brněnská scéna neustále živá, není pochyb. Prostor Moravského náměstí oživují (nejen) místní skejťáci téměř celé léto! Ale víte, jak se skejtovalo v 70. a 80. letech v ne úplně příznivé atmosféře tehdejšího komunismu?

DO KINA ZVE RADEK PERNICA

Toto období plné adrenalinu a volání po svobodě zobrazuje nový dokument z dílny režiséra Šimona Šafránka.

King Skate ale není „jen“ dokumentem zobrazujícím historii skateboardingu v ČR. Je to především film o přátelství, odvaze, o neohrožených hrdinech, kteří dokáží i v nepříznivých podmínkách bojovat za to, co mají rádi. Jeden velký, nekonečný (nejen filmový) mejdan! A o jeden takový mejdan se postará i kino Scala ve spolupráci s brněnskými skejtovými značkami Acrasy Apparel, Cult of the road a místními hvězdami scény, kteří to pořádně rozjedou 17. 9. na Moravském náměstí!

Celá událost začne v 17.00 jako skejt jam, který bude spojen s tematickými soutěžemi autentických skejtových disciplín ze 70. a 80. let. Ve hře budou zajímavé ceny z merche k dokumentu King Skate a od kluků z Acrasy Apparel a Cult of the road. Poté se atmosféra plynule přenese do Univerzitního kina Scala, kde film ve 20.30 slavnostně uvede jeho režisér Šimon Šafránek spolu s filmovou delegací. Po projekci bude následovat tematická afterparty na zahrádce Café Bar Scala.

O přežití v nepříznivých podmínkách ví své i lékař Tomáš Šebek, který už sedmý rok vyjíždí s Lékaři bez hranic do nejmladšího státu světa, Jižního Súdánu. O tom, kolik úsilí stojí práce v prostředí občanské války, kde střelba není výjimkou, nedostatek potravin denní realitou a tropické nemoci nejčastější diagnózou, přijde promluvit 17. října během přednášky Diáky: Africká zima – Válečným chirurgem v Jižním Súdánu.

Po krátké letní pauze se do kina Scala vracejí také oblíbené přenosy z Národního divadla v Londýně. Tento cyklus odstartuje v nové sezóně triumfální herecký výkon Iana McKellena v tragédii anglického dramatika Williama Shakespeara, která nese název Král Lear. Podle mnohých nejlepší tragédie historie vypráví o dvou stárnoucích otcích. Jeden je král, druhý jeho dvořan, oba zavrhli své děti, jež je opravdu milovaly. Jejich slepota rodinu i zemi uvrhne do agresivního boje o moc s hořkým koncem. Na Krále Leara se můžete těšit již 27. září.

Podzim přesně podle našeho gusta!

Rozhodně je nač se těšit!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307