Do města za kouskem Francie zve Aude Martin

Milí Brňané a příznivci francouzské kultury, je tady jaro a s ním i nový ročník festivalu Bonjour Brno. Tentokrát přehlídku zahájíme už 4. dubna a poněkud netradičně jí olemujeme velikonočními svátky.

Do města za kouskem Francie zve Aude Martin

Těšit se můžete na tradiční francouzský trh, výstavu o Maroku i belgických ilustrátorech, dále na ochutnávku afrických specialit nebo na vystoupení artistů z Francie a Quebeku, kteří své umění předvedou v Uměleckoprůmyslovém paláci. Zahájení Bonjour Brno hostí klášter Milosrdných bratří na Starém Brně. S unikátním jazzovým programem Le Voyage de Martin vystoupí šedesátičlenný sbor studentů francouzské konzervatoře z města Tours, který spolupracuje s jazzovým skladatelem Jeanem Christophem Choletem.

Jedním z vrcholů letošního ročníku je páteční program 7. dubna na Moravském náměstí. Divácky oblíbené trhy Le Rendez-vous, na nichž budou francouzské speciality, včetně sýrů, ryb, vín, palačinek a jiných delikates, se budou konat v prostoru před Místodržitelským palácem poblíž sochy Jošta Lucemburského. Zklidňující a přitom zábavnou atmosféru do Brna vnese umělecký kolektiv La Famille Walili, který se o víkendu 21. a 22. dubna usadí v Klášterní zahradě na Mendlově náměstí. Setkají se tady kočovní umělci a v duchu starých pouťových zábav vytvoří program pro návštěvníky všech generací. Večer pak prosytí hudbou, tancem a poetikou nomádské pospolitosti. Ať už si z Bonjour Brno vyberete cokoliv, rádi se s vámi potkáme u skleničky vína, palačinek i rozličných kulturních delikates.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307