DO MĚSTA ZVE ALEŠ ŽEJDL

20. března začíná kalendářní jaro, což pro mě znamená i zahájení cyklistické sezóny. Spolu s dcerami a ženou rádi podnikáme cyklovýlety. Věřím, že ani letos tomu nebude jinak.

DO MĚSTA ZVE ALEŠ ŽEJDL

Často jezdíme po Svratecké cyklostezce a občas vyrazíme na kolech i ven z města, směrem na Rajhrad a dále na jih. V Rajhradě si můžete udělat krásnou procházku kolem místního kláštera, který se dá také navštívit. Jarní počasí je jako stvořené pro procházky. V létě chodíme rádi na houby, ale teď na jaře se raději projdeme centrem Brna a zastavíme na některé z vyhlídek na Brno. Například v Domě Pánů z Lipé nebo na Staré radnici. 5. března bychom chtěli zajít na náměstí Svobody, kde v 16 hodin začíná Brněnský fašank a průvod masek. To by bylo k programu přes den, jak si ale zpříjemnit stále ještě chladné březnové večery? Zajímavá je třeba akce VIDA After Dark! – koná se ve VIDA science centru 7. března a není určená pouze dětem, ale i nám, dospělým. Dle programu bychom se zde měli dozvědět, jak zviditelnit laserový paprsek nebo zvuk, a k tomu je možnost dát si drink na baru a poslechnout si hudbu. Zkrátka takový večírek v originálním prostředí. V březnu se těším ještě na jednu událost – do kin by měl přijít film Skleněný pokoj z prostředí vily Tugendhat, ten si jistě s manželkou nenecháme ujít. A pokud nám to čas dovolí, vyrazíme i do kina Scala na festival Jeden Svět. Hodně z víkendů trávíme s dcerami na soutěžích, jsou nadšenými cvičenkami klubu roztleskávaček VSK Univerzita Brno Tigers. Tento kroužek, který trénuje v Komárově, mohu jako rodič jen doporučit. Dcery se zde naučily nejen všeobecné obratnosti, ale i nejrůznější prvky akrobacie. A co je nejdůležitější, chodí tam rády a moc je to baví.

Jestli, stejně jako já, patříte mezi „obrýlené“, tak se nezapomeňte v dubnu stavit také k nám do Očního Studia na Veveří 111. Ve dnech 11.–13. dubna zde budeme pořádat unikátní výstavu kompletních kolekcí dioptrických i slunečních brýlí těch nejkvalitnějších značek. Brýle si na této akci můžete nejen prohlédnout, ale vybraný model i objednat na zakázku. Jarní sluníčko už se hlásí o slovo, a tak se nové brýle budou jistě hodit.

Krásný začátek jara vám všem!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307