DO MĚSTA ZVE AMÁLIE ČÍPKOVÁ

V únoru jsou jarní prázdniny, a tak mají tento měsíc v hledáčku hlavně děti školou povinné. Mě přijede do Brna navštívit mladší bráška, proto jsem se zamyslela, kam bych jej ráda vzala. Do divadla? Na film? Nebo ho pošlu na tábor?

DO MĚSTA ZVE AMÁLIE ČÍPKOVÁ

Já být v jeho kůži, chtěla bych na tábor s Lipkou. Ten lze zažít nejen v létě, ale právě i o jarních prázdninách. Pracoviště Jezírko připravuje hned dva tábory, jeden příměstský a druhý pobytový. Na příměstský tábor zve děti od 7 do 12 let, aby si vyposlechly „Povídání islandského elfa“. O něco starší děti, 9–14 let, mohou na Jezírku strávit celých pět dnů a čtyři noci. Během „Pěti neděl v Jezírku“ se táborníci promění v dobrodruhy a vydají se na napínavou výpravu za vzácnými objevy.

Tábor ho bude určitě bavit, jenže… moc společného času si neužijeme. Ale nevadí, vezmu ho do Brna i mimo prázdniny. Třeba na film A Plastic Ocean, který upozorňuje na množství plastového odpadu hromadícího se v oceánech. Brácha je mladý přírodovědec, fascinující podívaná z mořských hlubin se mu bude líbit. Do diáře si značím datum 21. února, kdy jej budou promítat v Nadaci Veronica.

Pokud se náhodou během února nastydneme, pak se nám bude jistě hodit tymiánová mast nebo sirup na nachlazení. Těším se proto, až si oboje vyrobím na bylinkové dílně, kterou chystá Otevřená zahrada. Poslední únorové odpoledne zvu na naše pracoviště Kamenná kromě dětí i jejich prarodiče. Koná se zde totiž setkání prarodičů s vnoučaty nazvané Babi, dědo, pojďte si hrát! Celým rokem 2019 nás provází Kuky, plyšová postavička, která objevuje svět. Přidejte se k nám a pomozte najít Kukymu cestu domů.

Dlouhé zimní večery jsou jako stvořené pro společné návštěvy divadla. Jestli chcete vaše děti kulturně obohatit, vydejte se s nimi do Divadla Husa na provázku na představení Oskar a Růžová paní podle skvělé prózy Erica Emmanuela Schmitta. Příběh o umírajícím chlapci není ani tak o umírání jako spíš o životě, lásce, naději a víře. A v podání Vladimíra Hausera a Ivanky Hloužkové se z představení stává nezapomenutelný zážitek. Nebo navštivte Divadlo Polárka a jejich představení Siddhártha. Zavede vás až do daleké Indie za mladíkem hledajícím to, co má v životě opravdu smysl. Siddhártha je určen pro diváky od 9 let, ale má co říci i dospělým.

A pokud se vám večer nikam nechce, zůstaňte spolu doma, přichystejte si něco dobrého k snědku a proberte s dětmi plány na letní prázdniny. S vymýšlením vám může pomoci i naše nabídka lipkových táborů. Užijte si zbytek zimy a těšte se na léto!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307